TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa: statystyki wypadków drogowych
ALEKSANDRA SHEYBAL-ROSTEK / WARSZAWA.PL - Opublikowano: 11.06.2015 20:49:33
Warszawa: statystyki wypadków drogowych

Liczba wypadków w Warszawie systematycznie spada. W 2014 r. było ich 1109 ? dla porównania w roku 2005 wydarzyło się ich 1670. Większość zdarzeń (91,7%) stanowią wypadki z pieszymi (484) i zderzenia pojazdów w ruchu (533).

Zagrożenie pieszych to największy problem miasta ? najechanie, to 43,6% wszystkich wypadków na warszawskich drogach. Przy czym ofiary śmiertelne wśród pieszych to 60% wszystkich poszkodowanych.

W 2014 r. we wszystkich zdarzeniach drogowych poszkodowanych zostało 523 pieszych, w tym 40 osób zginęło. Ta smutna statystyka nie ulega ? na przestrzeni ostatnich lat ? zasadniczym zmianom.

Sprawcami 87% wypadków w 2014 r. byli kierujący (967 zdarzeń). Najczęstszą przyczyną wypadków jest nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieudzielanie pieszym pierwszeństwa.

Przyczyną 4,4% wypadków jest nieprawidłowe przejeżdżanie przez kierowców przejazdów rowerowych.

W podziale wypadków na środki transportu wyraźnie przodują samochody osobowe (w 2014 r. 838 wypadków). Drugie miejsce zajmują rowery ?  przy czym liczba zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów systematycznie rośnie. W 2010 r. było ich 85 a w roku 2014 ? już 151.

Nie ulega wątpliwości, że tak znaczny wzrost wynika z coraz powszechniejszego przesiadania się mieszkańców na rowery. Zachętą jest rozrastająca się sieć dróg rowerowych oraz uruchomienie roweru miejskiego (Veturilo).

Niewątpliwie przyczyną wielu wypadków z udziałem rowerzystów jest wciąż niewystarczająca sieć ścieżek dla jednośladów. Przybywa rowerzystów a infrastruktura nie nadąża. Choć rozrasta się z coraz większą prędkością. W 2009 r. było 263 km ścieżek. W roku 2014 już 412 km. Nadal mało, ale wzrost jest wyraźny.

Jedno jest pewne ? w kolejnych latach, powoli acz systematycznie, będzie malała liczba wypadków na warszawskich ulicach (m. in. dzięki nowelizacji kodeksu ruchu drogowego). Ulegnie, natomiast, zmianie procentowy udział różnych uczestników ruchu. I należy podejrzewać, iż coraz częściej zarówno ofiarami jak i sprawcami zdarzeń drogowych będą rowerzyści.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
bezpieczeństwo
statystyki
wypadki
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....