TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa przyznaje dodatkowe ulgi w komunikacji
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 05.12.2019 17:30:16
Warszawa przyznaje dodatkowe ulgi w komunikacji ; fot.. ZTM Warszawa

5 grudnia Rada Warszawy zdecydowała  o przyznaniu bezpłatnych przejazdów środkami transportu publicznego emerytom i rencistom zatrudnionym bezpośrednio przed przejściem na emeryturę lub rentę w Zarządzie Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładach Autobusowych, Tramwajach Warszawskich, Metrze Warszawskim oraz Szybkiej Kolei Miejskiej.

Jest to podtrzymanie uprawnień dla grupy, która posiada już uprawnienia do bezpłatnych przejazdów, które jednak z końcem 2019 roku tracą swoją ważność.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że mowa o grupie osób, które w wielu przypadkach "pracują na rzecz warszawskiego transportu publicznego przez całe lub większość swojego życia zawodowego, aż do dnia przejścia na rentę lub emeryturę". "Wobec powyższego z uwagi na słuszny interes społeczny, podtrzymanie i przyznanie na stałe uprawnień nabytych już przez tę grupę wydaje się uzasadnione" - podkreślono.

Dzieci i osoby z niepełnosprawnością

Z bezpłatnych przejazdów transportem publicznym skorzystają też dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, a także osoby z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu - zdecydowała Rada.

Jak podkreślono w uzasadnieniu uchwały, z dotychczasowych przepisów wynika, że do nieodpłatnych przejazdów uprawnione są dzieci od urodzenia do 30 września w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat. Jednocześnie uczniom szkół podstawowych uczącym się lub mieszkającym w Warszawie przysługują przejazdy bezpłatne na podstawie wydawanej przez ZTM Karty Ucznia - ta jednak może być wydana jedynie po przedłożeniu ważnej legitymacji szkolnej lub zaświadczenia wydanego przez szkołę.

Miasto uznało, że w efekcie powstała luka prawna, w związku z którą siedmioletnie dzieci z odroczonym obowiązkiem nie mają uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami warszawskiego transportu publicznego.

Zgodnie z uchwałą prawo do nieodpłatnych przejazdów komunikacją miejską zyskają nie tylko dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym w okresie do 30 września w roku kalendarzowym, w którym rozpoczynają odroczoną naukę w szkole podstawowej, ale także osoby z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu.

Ile to będzie kosztować?

Zmiany te będą skutkowały obniżeniem dochodów ze sprzedaży biletów na szacunkowym poziomie 200 000 zł w przypadku dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, 496 950 zł w przypadku emerytów i rencistów oraz 2 240 000 zł w przypadku osób z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu, co może wiązać się z korektą planu dochodów i wydatków Zarządu Transportu Miejskiego.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ulga
BKM
Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....