TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa przyznaje dodatkowe ulgi w komunikacji
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 05.12.2019 17:30:16
Warszawa przyznaje dodatkowe ulgi w komunikacji ; fot.. ZTM Warszawa

5 grudnia Rada Warszawy zdecydowała  o przyznaniu bezpłatnych przejazdów środkami transportu publicznego emerytom i rencistom zatrudnionym bezpośrednio przed przejściem na emeryturę lub rentę w Zarządzie Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładach Autobusowych, Tramwajach Warszawskich, Metrze Warszawskim oraz Szybkiej Kolei Miejskiej.

Jest to podtrzymanie uprawnień dla grupy, która posiada już uprawnienia do bezpłatnych przejazdów, które jednak z końcem 2019 roku tracą swoją ważność.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że mowa o grupie osób, które w wielu przypadkach "pracują na rzecz warszawskiego transportu publicznego przez całe lub większość swojego życia zawodowego, aż do dnia przejścia na rentę lub emeryturę". "Wobec powyższego z uwagi na słuszny interes społeczny, podtrzymanie i przyznanie na stałe uprawnień nabytych już przez tę grupę wydaje się uzasadnione" - podkreślono.

Dzieci i osoby z niepełnosprawnością

Z bezpłatnych przejazdów transportem publicznym skorzystają też dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, a także osoby z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu - zdecydowała Rada.

Jak podkreślono w uzasadnieniu uchwały, z dotychczasowych przepisów wynika, że do nieodpłatnych przejazdów uprawnione są dzieci od urodzenia do 30 września w roku kalendarzowym, w którym kończą 7 lat. Jednocześnie uczniom szkół podstawowych uczącym się lub mieszkającym w Warszawie przysługują przejazdy bezpłatne na podstawie wydawanej przez ZTM Karty Ucznia - ta jednak może być wydana jedynie po przedłożeniu ważnej legitymacji szkolnej lub zaświadczenia wydanego przez szkołę.

Miasto uznało, że w efekcie powstała luka prawna, w związku z którą siedmioletnie dzieci z odroczonym obowiązkiem nie mają uprawnień do bezpłatnych przejazdów środkami warszawskiego transportu publicznego.

Zgodnie z uchwałą prawo do nieodpłatnych przejazdów komunikacją miejską zyskają nie tylko dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym w okresie do 30 września w roku kalendarzowym, w którym rozpoczynają odroczoną naukę w szkole podstawowej, ale także osoby z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu.

Ile to będzie kosztować?

Zmiany te będą skutkowały obniżeniem dochodów ze sprzedaży biletów na szacunkowym poziomie 200 000 zł w przypadku dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, 496 950 zł w przypadku emerytów i rencistów oraz 2 240 000 zł w przypadku osób z orzeczonym umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z powodu zaburzenia głosu, mowy i choroby słuchu, co może wiązać się z korektą planu dochodów i wydatków Zarządu Transportu Miejskiego.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ulga
BKM
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....