TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa podsumowuje kolejny sezon linii turystycznych
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 08.11.2019 14:15:33
Warszawa podsumowuje kolejny sezon linii turystycznych (foto: ZTM)

Ponad 2,6 tys. osób wybrało się na wycieczkę Piaseczyńską Koleją Wąskotorową, debiutującą w tym roku w Warszawskich Liniach Turystycznych. Z promów skorzystało ponad 115 tys. osób, a do Serocka popłynęło prawie 6 tys.

Debiut wąskotorówki

W tym roku po raz pierwszy, w ramach Warszawskich Linii Turystycznych, pojawiła się… kolej. Pociągi Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej od maja do września w każdą sobotę wyruszały z Piaseczna. Przejeżdżały przez Zalesie Dolne, Głosków i Runów i docierały do Złotokłosu. W drodze powrotnej wąskotorówka zatrzymywała się w Runowie, gdzie jest miejsce na piknik. Do Piaseczna natomiast można było dojechać, szlakiem nieistniejącej już trasy trolejbusów, Ikarusem linii autobusowej  51. Kolejką podróżowało z nami ponad 2 600 osób.

Po Wiśle

Do doskonale już znanych turystycznych atrakcji wodnych nie trzeba było nikogo przekonywać. Bezpłatne promy, od początku maja do połowy września, łączyły brzegi Wisły w czterech miejscach: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa, most Józefa Poniatowskiego – Stadion PGE Narodowy, Podzamcze-Fontanny - ZOO i Nowodwory – Łomianki. Niestety, upalna aura i spowodowany nią niski stan wody w Wiśle pokrzyżowała nam plany pobicia rekordu frekwencji, ale promami przez Wisłę przeprawiło się 115 270 osób. W ramach wodnych atrakcji od maja do września zapraszaliśmy także na całodzienny rejs do Serocka. Skusiło się na niego blisko 6000 osób. Z powodu niskiego poziomu wody w rzece przez znaczną część sezonu statek pływał trasą skróconą, z Żerania a nie z Podzamcza.

Turystyczne linie autobusowe i tramwajowe

Dużą popularnością cieszyły się turystyczne linie tramwajowe i autobusowe. W zabytkowych tramwajach linii T miejsca były zajęte w ok. 75 proc. Tramwaje tradycyjnie już wyruszały z pl. G. Narutowicza, mostem Józefa Poniatowskiego dojeżdżały na Pragę i wracały na Ochotę mostem Śląsko-Dąbrowskim. Podobnym zainteresowaniem cieszyła się zabytkowa linia autobusowa 100, której autobusy  w ubiegłym roku wróciły na stołeczne ulice po kilkuletniej przerwie. W tym roku można było wybrać się na przejażdżkę jelczem "ogórkiem" lub berlietem. "Setka" rozpoczynała kursy na pl. Zamkowym i po krótkiej "wizycie" na Pradze i Mokotowie autobusy wracały pod kolumnę Zygmunta. W tegorocznych nowościach – turystycznej linii tramwajowej 36 i autobusowej 400 odnotowaliśmy 50 proc. frekwencję. Trasa linii 36 łączyła plac G. Narutowicza z Żoliborzem. Zza szyb ikarusa linii 400 można było zobaczyć dużą część Warszawy, a także dojechać do Parku Kultury w Powsinie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
linia
linia turystyczna
zabytek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....