TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa apeluje o ochronę motorniczych i kierowców
TransInfo.pl - Opublikowano: 18.10.2020 21:00:16
Warszawa: Motornicza pobita za zwrócenie uwagi o maseczkach; fot, WTP

17 października warszawska motornicza została pobita przez nietrzeźwego mężczyznę po tym, jak zwróciła mu i innym pasażerom uwagę, że nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Zdarzenie miało miejsce na linii nr 25. Sprawcę pobicia zatrzymali warszawscy policjanci. Życiu i zdrowiu motorniczej nie zagrażało niebezpieczeństwo, ale z powodu urazu kolana musiała jechać na badania do szpitala.

Prezydent reaguje

-"Rozmawiałem z panią Marzeną, motorniczą warszawskiego tramwaju, brutalnie zaatakowaną przez bandytów po tym, gdy zwróciła im uwagę, że mają nosić maski w pojeździe. Przekazałem jej wyraz solidarności i zapewniłem, że będziemy ją wspierać w dochodzeniu do zdrowia" - podkreślił prezydent stolicy Rafał Trzaskowski we wpisie na Facebooku.

Jednocześnie prezydent chce podczas epidemii ochrony prawnej dla kierowców transportu zbiorowego

-"Złożę do rządu formalny wniosek o pilną nowelizację prawa - tak, by objąć ochroną prawną wszystkich wykonujących obowiązki na podstawie przepisów epidemicznych - zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wyjaśnił, że takiej ochrony chce dla osób kierujących środkami transportu zbiorowego.

Co robi Policja?

Trzaskowski zaznaczył, że "od kilku dni" domaga się od rządu, aby policja pomogła miastu w kontrolowaniu przestrzegania zasad w komunikacji miejskiej. Jednocześnie odniósł się do obowiązujących w stolicy od soboty ograniczeń w komunikacji miejskiej. "Ostrzegałem rząd, że stawia samorządy przed niemożliwym zadaniem: żadne miasto nie jest w stanie z dnia na dzień wypuścić na ulice i tory dodatkowe tysiące autobusów, tramwajów i pociągów, tak aby umożliwić podróż wszystkim chętnym pasażerom w reżimie 30 proc." - napisał.

-"Zrobimy wszystko co możemy, żeby zapewnić warszawiankom i warszawiakom bezpieczny transport publiczny. Ale potrzebujemy wsparcia, przynajmniej w zakresie kontroli. Dramatyczna sytuacja, której ofiarą stała się Pani Marzena, tylko potwierdza, że to wsparcie i stworzenie adekwatnych warunków prawnych jest po prostu niezbędne" - czytamy we wpisie prezydenta miasta.

Trzaskowski zapowiedział wystąpienie do rządu w tej sprawie.

-"W najbliższych dniach złożę do rządu formalny wniosek o pilną nowelizację prawa – tak, by objąć ochroną prawną wszystkie osoby, które wykonują swoje obowiązki na podstawie przepisów epidemicznych. Obecnie taką ochroną są objęci pracownicy podmiotów leczniczych – proponujemy, żeby ochrona prawna przysługiwała także osobom kierującym środkami publicznego transportu zbiorowego" - poinformował.

W Warszawie od soboty w związku z epidemią koronawirusa obowiązuje tzw. czerwona strefa. W przypadku transportu publicznego, poza wcześniejszym obowiązkiem zasłaniania ust i nosa, ograniczono także liczbę podróżujących - zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
pasażer
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....