TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa: Jeżeli nie musisz - nie korzystaj z komunikacji
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 24.03.2020 10:30:56
Warszawa: jeżeli nie musisz, nie korzystaj z komunikacji miejskiej; fot. UM Warszawa

Prezydent Warszawy w rozmowie w TVN24 powiedział, że zmiana funkcjonowania komunikacji miejskiej i przejście w tryb weekendowy nie była błędem. Dodał przy tym, że tam gdzie zachodzi potrzeba kierowane są dodatkowe autobusy lub tramwaje.

-"Przez cały czas prowadzimy analizy i tam gdzie trzeba wzmacniamy linie, żeby autobusów było więcej" - podkreślił. Dodał też, że na najważniejsze linie autobusy są kierowane częściej niż w normalnych warunkach.

Trzaskowski zaapelował także do mieszkańców Warszawy, aby wstrzymali się od korzystania z komunikacji miejskiej.

-"Jeżeli nie musisz korzystać z komunikacji miejskiej nie korzystaj z niej. Natomiast tam gdzie widzimy, że ludzie korzystają z komunikacji puszczamy znacznie więcej autobusów, żeby ten dystans mógł zostać zachowany" - przekazał.

Sam podkreślił, że do pracy przyjechał samochodem.

Co z SPP?

Prezydent stolicy był też pytany, dlaczego nie zawiesi opłat za parkowanie w Warszawie.

-"To jest bardzo racjonalne podejście do tego, co dzieje się na ulicach. 80 proc. miejsc parkingowych jest zajętych dlatego, że ludzie parkują swoje samochody na abonamentach, a mi dokładnie na tym zależy. Żeby w Warszawie w tej sytuacji stosunkowo łatwo można było znaleźć miejsce do parkowania" - wskazał Trzaskowski.

Dodał, że gdyby miasto zniosło opłaty za parkowanie "mielibyśmy problem z parkowaniem w Warszawie".

Zapewnił przy tym, że utrzymanie strefy płatnego parkowania w stolicy nie jest związane z obawą o niższe wpływy do budżetu miasta.

-"Jeśli chodzi o kwestie finansowe to nie byłby cios olbrzymi dla budżetu miasta. Tu chodzi o racjonalne zachowanie" - zaznaczył.

Poniedziałkowa akcja

Od poniedziałku obowiązuje w Warszawie sobotni rozkład jazdy z dodatkowymi kursami. Decyzja zapadła po tym, jak w związku z epidemią koronawirusa miasto odnotowało spadek liczby pasażerów korzystających z komunikacji.

W poniedziałek rano w mediach społecznościowych rozpowszechniane i udostępniane były, m.in. przez polityków PiS, zdjęcia zatłoczonych autobusów miejskich w Warszawie. Radni PiS wystosowali do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego apel o wycofanie się z ograniczenia kursowania komunikacji miejskiej, oceniając, że ta decyzja naraża zdrowie i życie mieszkańców.

W poniedziałek wieczorem do sprawy odniosła się rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Opublikowała na Twitterze dane dotyczące liczby osób korzystających w poniedziałek rano ze stołecznej komunikacji miejskiej. "Pierwsze dane z godz. 6-10, pomiary z 14 linii autobusowych - udział pasażerów 22 proc. w porównaniu do dnia 3 lutego" - napisała.

Poinformowała także, jak przedstawia się sytuacja w metrze.

-"13 marca z metra skorzystało tylko 38 proc. osób, które podróżowały nim tydzień wcześniej" - wskazała. Wyliczyła również, że w kolejnych dniach, tj. "19 i 20 marca liczba pasażerów autobusów osiągnęła ok. 25 proc., a metra ok. 16 proc.". Natomiast, jak dodała, "23 marca liczba podróżujących w autobusach wyniosła ok. 23 proc. stanu sprzed epidemii".

Zdrowy rozsądek

-"W sytuacji kryzysu epidemicznego łatwo podsycać niepokój i wzbudzać lęk, jedno zdjęcie może skutecznie wywołać strach" - napisała Gałecka. "Apeluję, aby zachować zdrowy rozsądek, mieszkańcom Warszawy jest potrzebny teraz spokój. Bądźmy w tej sytuacji jako społeczeństwo, po prostu razem" - podkreśliła.

Wcześniej w ciągu dnia Gałecka informowała także o korektach, jakie zostaną wprowadzone w obecnym funkcjonowaniu komunikacji.

-"Pierwsze korekty: od dzisiaj linia 707 - zostały wprowadzone autobusy przegubowe. Od jutra linie 500 i 190 będą jeździły we wcześniejszym szczycie porannym, tj. przed godz. 6.00" - podała rzeczniczka ratusza.

W poniedziałek wieczorem prezydent stolicy Rafał Trzaskowski prezydent stolicy raz jeszcze uspokajał mieszkańców.

-"Sporą dyskusję wywołał temat zmian rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w Warszawie. Uspokajam, że na bieżąco monitorujemy sytuację i wzmacniamy dodatkowymi pojazdami najbardziej obciążone linie" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....