Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Warszawa chce być Zieloną Stolicą Europy

infotrans
15.12.2015 15:10
0 Komentarzy

Warszawa już oficjalnie jest miastem-kandydatem do tytułuZielonej Stolica Europy. Stolica przeszła pierwszy, formalny etap kwalifikacjiwniosku. Kolejny etap to ocena merytoryczna.

W połowie marca, po procesie oceny ekspertów, nominacjezostaną oficjalnie ogłoszone. W czerwcu na ceremonii wręczenia nagród wLublanie poznamy zwycięskie miasto, które otrzyma tytuł europejskiej zielonejStolicy Europy 2018.

{https://youtu.be/i7zdJMaMPDs}

– W ostatnich latach wkładamy wiele pracy w to, aby Warszawabyła miastem czystym, ekologicznym, dobrym do codziennego życia dla każdegomieszkańca. Przyznanie Warszawie tytułu Zielonej Stolicy Europy będzie dla naszaszczytem i jednocześnie potwierdzeniem, że nasze działania idą w dobrymkierunku. ? mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Zielona Stolica Europy

Stuprocentowe oczyszczanie ścieków, niskoemisyjny transportpubliczny czy unikalna różnorodność flory i fauny to tylko niektóre atutypozwalające Warszawie pretendować do tytułu Zielonej Stolicy Europy w 2018 r.Jest to tytułu przyznawanego przez Komisję Europejską od 2010 r., którymdotychczas mogą się pochwalić m.in. Sztokholm, Hamburg czy Kopenhaga. Mogą sięo niego starać miasta z krajów Unii Europejskiej, posiadające co najmniej 200tys. mieszkańców.

Warszawa chce zostać Zieloną Stolicą Europy w 2018 r.

Składane aplikacje oceniane są przez międzynarodowe jury, wskład którego wchodzą eksperci z poszczególnych dziedzin, których dotyczywniosek, tj.: lokalnego wkładu na rzecz zapobiegania globalnej zmianie klimatu,zarządzania transportem miejskim, terenów zieleni miejskiej, zwalczania hałasu,wytwarzania odpadów i zarządzania nimi, ochrony przyrody i różnorodnościbiologicznej, jakości powietrza, zużycia wody, oczyszczania ścieków,eko-innowacji i trwałego zatrudnienia, zarządzania środowiskiem na poziomiewładz lokalnych i sprawności energetycznej.


Komentarze