TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Warszawa: ?Bądźmy Razem Bezpieczni?
ZTM WARSZAWA - Opublikowano: 25.06.2015 16:17:27
Warszawa: ?Bądźmy Razem Bezpieczni?

24 czerwca na terenie Zajezdni Tramwajowej R1 ?Wola?, rozpoczęła się VII edycja kampanii społecznej ?Bądźmy Razem Bezpieczni? organizowana przez Spółkę Tramwaje Warszawskie.

Kampania stawia sobie za cel zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ograniczenie zagrożeń życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego. Cel ten jest realizowany przez Spółkę oraz naszych Partnerów poprzez liczne działania edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych w Warszawie.

Inaugurację tegorocznej kampanii rozpoczęła konferencja prasowa, w której udział wzięli: Marek Michalak ? Rzecznik Praw Dziecka, Jacek Wojciechowicz ? Prezydent m.st. Warszawy, Michał Szczerba ? Poseł na sejm RP, Piotr Jakubczak ? Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Joanna Baczewska ? Członek Zarządu Spółki Tramwaje Warszawskie. Konferencja była okazją do podkreślenia znaczenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także konieczności eliminowania złych nawyków wszystkich uczestników ruchu drogowego, do których należą: blokowanie skrzyżowań oraz torowiska, przechodzenie przez torowisko w miejscu niedozwolonym, ignorowanie zakazów skrętu w lewo oraz łamanie pozostałych przepisów ruchu drogowego.

Po konferencji miał miejsce panel dyskusyjny pt.: ?Dziecko najmniej świadomym i doświadczonym uczestnikiem ruchu drogowego?, w którym eksperci, oprócz przestrzegania przed niebezpiecznymi sytuacjami na drodze, wyrazili nadzieję, iż dzieci, po udziale w działaniach związanych z kampanią ?Bądźmy razem Bezpieczni? będą w przyszłości ostrożniejsi a z upływem lat staną się przykładem do naśladowania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Następnie, odbyła się symulacja zderzenia tramwaju z samochodem osobowym oraz pokaz profesjonalnej akcji ratowniczej z udziałem specjalistycznych służb, który w dobitny sposób zobrazował konsekwencje lekkomyślnego zachowania kierowcy przejeżdżającego przez torowisko.

Inauguracja zakończyła się spektaklem muzycznym w formie koncertu piosenek pt.: ?Bezpieczna droga do szkoły?. Koncert, którego celem było promowanie właściwych postaw i nawyków wśród dzieci, w sposób zabawny i przystępny przekazał najmłodszym warszawiakom wiedzę w zakresie bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

W ramach działań kampanii Tramwaje Warszawskie, wraz z Partnerami, przygotowały szereg bezpłatnych działań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych w Warszawie:

Akademia Filmowa ?Bądźmy Razem Bezpieczni? w Multikinie (4 pokazy filmowe w dniach: 9 VII, 23 VII, 6 VIII, 20 VIII) w ramach akcji ?Lato w mieście?). W programie m.in.: prelekcje filmów edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w środkach komunikacji miejskiej oraz na drodze, a także projekcja pełnometrażowego filmu pt.: ?Kacper i Emma ? najlepsi przyjaciele?;

Spektakl edukacyjny ?Kulek? w Teatrze Kamienica w Warszawie (12 spektakli ? od 1 X do 31 XII 2015 r., dla łącznie ok. 4 000 dzieci ? zapisy od 1 IX). Poprzez przygody nietypowego przyjaciela Kacpra, Kulka - ulubieńca publiczności - dzieci nauczą się, jak należy zachowywać się podczas jazdy tramwajem, jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowa i życia w taki sposób, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu;

Interaktywne warsztaty edukacyjne: ?Tajemnica tramwaju? w Instytucie Teatralnym (20 warsztatów na jesieni 2015 r. dla ok. 1 200 dzieci ? zapisy od września) skierowane są dla uczniów klas 1-6 i bazują na formule zabawy teatralnej i dotyczą bezpieczeństwa w ruchu tramwajowym;

warsztaty edukacyjne w Miasteczku Ruchu Drogowego Straży Miejskiej przy ul. Sołtyka 8/10 w Warszawie (200 lekcji od 21 IX do 30 X 2015 r. dla ok. 6 000 dzieci ? zapisy od 1 września) przeznaczone dla uczniów klas 4-6. Stacjonarne Miasteczko Ruchu Drogowego to blisko 4 tys. m2 placu manewrowego, 750 m jezdni i ścieżek rowerowych, 38 m torów tramwajowych, 20 sygnalizatorów świetlnych, 130 znaków drogowych, tramwaj, zapory kolejowe, skrzyżowania i rondo, gdzie najmłodsi mogą zdobywać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności poruszania się  po mieście.

Przekaz kampanii będzie docierał do mieszkańców poprzez: spoty reklamowe emitowane na antenie TVP Warszawa i w sieci kin Multikino oraz na monitorach LCD wewnątrz warszawskich tramwajów; spoty radiowe nadawane w Radiu Kolor oraz audycję ostrzegawczą dla kierowców; plakaty kampanii rozwieszone w warszawskich szkołach i w tramwajach; grafikę kampanii na prawych burtach tramwajów w Warszawie; odblaski życia i książeczkę edukacyjną ?Bądźmy Razem Bezpieczni?.

Z każdym rokiem z satysfakcją obserwujemy zmniejszanie się ilości wypadków i kolizji z udziałem tramwajów. Nasi Pasażerowie są coraz bardziej świadomi ewentualnych niebezpieczeństw ruchu miejskiego, również tych związanych z komunikacją tramwajową.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZTM Warszawa
Tramwaje Warszawskie
bezpieczeństwo
BRB
akcja społeczna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....