TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Tomaszowie Mazowieckim bezpłatna komunikacja
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 03.01.2018 09:10:34 1 komentarz
W Tomaszowie Mazowieckim bezpłatna komunikacja

Tomaszów Mazowiecki dołączył do grona polskich miast z bezpłatną komunikacją miejską. Od 1 stycznia jego mieszkańcy mogą korzystać z darmowych przejazdów i nowych hybrydowych autobusów.

Bezpłatnie komunikacją miejską w Tomaszowie Mazowieckim mogą podróżować mieszkańcy miasta, a także gminy. W praktyce do darmowych przejazdów osoby mieszkające w Tomaszowie Mazowieckim uprawnia "Karta Tomaszowianina", a gminy - "Tomaszowska Karta Komunikacyjna". Pozostali za jednorazową podróż nadal muszą zapłacić 3 zł lub 4 zł, co ma być zachętą do wyrobienia karty.

"To jedno z wielu działań na rzecz mieszkańców, którzy płacą u nas podatki. Jestem również pewien, że dzięki wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji i nowych, ekologicznych autobusów, mieszkańcy częściej będą decydować się na pozostawienie auta w garażu, dzięki czemu będziemy mogli oddychać czystszym powietrzem" – powiedział PAP prezydent Tomaszowa Mazowieckim Marcin Witko.

Od 15 stycznia tomaszowianie będą mogli korzystać również z nowego taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (MZK). Wtedy wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy wraz ze zintegrowanym systemem informacji pasażerskiej. Na ulice, by sprawdzić nowe linie, testowo już wyjechały pierwsze z 25 zakupionych nowoczesnych, ekologicznych autobusów o napędzie hybrydowym.

Pojazdy mają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz są wyposażone w monitory LCD pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie i pogodę. Można też naładować w nich telefon komórkowy i skorzystać z bezprzewodowego internetu.

Zakup nowoczesnych autobusów, które w połowie stycznia zastąpią cały dotychczasowy tabor MZK był jednym z warunków wprowadzenia bezpłatnych przejazdów. Koszt inwestycji w niskoemisyjny transport to ok. 45 mln zł, w tym 32 mln zł unijnego dofinansowania. Dodatkowo za ok. 17 mln zł przebudowywana jest również baza MZK, która ma spełniać wszystkie normy związane z ochroną środowiska.

Jak podkreślił prezydent Witko, realizacja tych projektów to wyraz dbania o jakość powietrza w Tomaszowie Mazowieckim.

"Wiemy, że z jakością powietrza w całej Polsce nie jest dobrze i Tomaszów Mazowieckim pod tym względem specjalnie nie obiega od innych miast. Ale różnimy się od innych miast tym, że poważnie do tego problemy podchodzimy i chcemy zadbać o poprawę m.in. na płaszczyźnie komunikacyjnej poprzez wprowadzenie do ruchu miejskiego autobusów hybrydowych. Będziemy ubiegać się też o środki na autobusy elektryczne, które w przyszłości mają obsługiwać centrum miasta" – wyjaśnił.

Darmowa komunikacja ma kosztować miasto ok. 3 mln zł rocznie. Uprawniająca do tego "Karta Tomaszowianina" pełni też funkcję karty bibliotecznej oraz uprawnia do wielu zniżek w miejskich instytucjach kultury i sportu, atrakcjach turystycznych czy strefie płatnego parkowania.

W woj. łódzkim z bezpłatnej komunikacji miejskiej można korzystać już m.in. w Bełchatowie, Strykowie i Głownie, a w kraju m.in. w Lubinie, Polkowicach, Kościerzynie, Środzie Wlkp., Żorach, Wadowicach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
Tomaszów Mazowiecki
Łódzkie
  • Wkurw...ona – 03.01.2018

    co to ma wspólnego z "Rail"!!!Wszędzie wpychacie blachosmrody!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....