TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Sylwestra specjalna komunikacja
PAP mtb/ je/ tl/ PAP - Opublikowano: 27.12.2016 19:30:07
W Sylwestra w Katowicach specjalna komunikacja publiczna

Specjalne kursy 25 linii autobusowych i 5 tramwajowych oraz trzy dodatkowe przejazdy pociągów przygotowują w związku z organizowaną w Katowicach zabawą sylwestrową tamtejsi organizatorzy i przewoźnicy komunikacji publicznej.

Największa zabawa w woj. śląskim - Sylwestrowa Moc Przebojów ? może według organizatorów przyciągnąć na plac przed katowickim Spodkiem ponad 60 tys. osób. Ponieważ najpewniej będą to mieszkańcy całej konurbacji katowickiej, organizator komunikacji publicznej w większej części regionu (KZK GOP) oraz Koleje Śląskie przygotowały specjalne połączenia.

Jak wynika z informacji Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP, tej nocy według specjalnego sylwestrowego rozkładu jazdy kursowało będzie łącznie 25 linii autobusowych docierających w różne strony regionu, m.in. do Będzina, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Mikołowa, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca czy Zabrza (oraz większości dzielnic Katowic).

KZK GOP przypomina, że ze względu na wyłączenie w Sylwestra ok. godz. 13-14 ulic w okolicy Spodka (nie dotyczy to tunelu Drogowej Trasy Średnicowej), od tego czasu autobusy komunikacji miejskiej będą poruszały się w tej części miasta zmienionymi trasami.

Linie autobusowe od strony ul. Chorzowskiej będą przejeżdżały przez centrum ul. Sokolską i przez Pl. Wolności (obsługując tamtejsze przystanki; linie nocne dojadą też na dworzec). Linie od strony al. Roździeńskiego będą przejeżdżały ul. Uniwersytecką, Moniuszki, Skargi i Sokolską, wracając tunelem DTŚ (bez obsługi przystanków w Al. Korfantego i rejonie Strefy Kultury).

KZK GOP akcentuje również, że wobec zamknięcia możliwości przejazdu tramwajów w rejonie Spodka, w Sylwestra i sylwestrową noc zmieni się organizacja ruchu także tego środka komunikacji.

Część linii Tramwajów Śląskich docierających do centrum Katowic ul. Chorzowską (nr 1 i 11) będzie miała trasy skrócone do Stadionu Śląskiego (linie nr 6 i 19 od Chorzowa pojadą przez Batory do Zawodzia). Na odcinku: Bytom Dworzec ? Chorzów Estakada ? Chorzów Stadion Śląski ? Katowice Plac Wolności do 10 minut będzie jeździł autobus (tzw. zatramwaj) T19. Linia nr 13 z Siemianowic Śląskich będzie kończyła kursy na pętli Słoneczna, a komunikację z Brynowa zapewni linia nr 36 (jeżdżąca do Zawodzia).

Tramwaje Śląskie w noc sylwestrową wzmocnią obsługę części normalnych tras (np. nr 7) oraz uruchomią kilka linii specjalnych. Będą one poruszały się wzdłuż ulic Warszawskiej, 3 Maja i Gliwickiej, obsługując tamtejsze przystanki.

Wśród linii specjalnych pojawią się: S5 (Zabrze ? Bytom ? Chorzów ? Batory ? Katowice ? Zawodzie), S9 (Bytom ? Ruda Śl. - Świętochłowice ? Batory ? Katowice ? Zawodzie), a także linie S21, S22 i S27 docierające z Batorego lub katowickiego Placu Wolności do Dąbrowy Górniczej Gołonoga, Będzina oraz Mysłowic i Sosnowca.

W porozumieniu z władzami Katowic (oraz KZK GOP) specjalne połączenia dla uczestników zabawy w tym mieście przygotowały też Koleje Śląskie. Po godz. 1 w nocy z katowickiego dworca odjadą trzy składy w kierunku Gliwic, Tychów i Zawiercia, które zatrzymają się łącznie na 31 stacjach w 14 miejscowościach.

Pociąg do Gliwic ma odjechać o godzinie 1.10 z peronu 2., do Zawiercia przez Zagłębie o godzinie 1.15 z peronu 4., a do Tychów Lodowiska o godzinie 1.20 z peronu 4. Ceny za przejazd będą zgodne z normalną taryfą, a bilety ? prócz automatów ? będzie można kupić w trzech działających przez całą noc kasach Kolei Śląskich w hali głównej dworca. Szczegółowe informacje zamieszczono w komunikacie na stronie kolejeslaskie.com.(PAP)


mtb/ je/

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GOP
Sylwester
impreza
komunikacja specjalna
obsługa imprez masowych
komunikacja nocna

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....