TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Rzeszowie zapłacisz za bilet telefonem, kartą i ... zegarkiem
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.05.2020 09:30:16 1 komentarz
W rzeszowskich autobusach można płacić telefonem, kartą i ... zegarkiem; fot. UM Rzeszów

W autobusach komunikacji miejskiej w Rzeszowie można płacić za przejazd kartą płatniczą, telefonem lub zegarkiem. Umożliwiają to zbliżeniowe kasowniki, których docelowo ma być 780 sztuk. To największa ilość w kraju - poinformował we wtorek 5 maja rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki.

System płatności zbliżeniowych w kasownikach bez konieczności posiadania papierowego biletu czy Rzeszowskiej Karty Miejskiej (RKM) uruchomił z początkiem maja Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Do końca roku

Chłodnicki dodał, że nowa usługa jest już dostępna w 50 pojazdach, a do końca roku ma być możliwa w 190 autobusach. Ponadto każdy nowy autobus, który pojawi się w taborze, będzie już wyposażony w kasownik zbliżeniowy.

"Autobusy, w których jest już możliwe kupienie biletu za pomocą karty bankowej, są oznakowane specjalną naklejką przy drzwiach lub na drzwiach. Łączna liczba kasowników, w których będzie można dokonać płatności kartą, to 780 sztuk." – podkreślił Chłodnicki.

Pasażer, chcąc skasować bilet, musi przyłożyć kartę bankomatową do czytnika kart w specjalnie oznakowanym kasowniku. Jeśli chce kupić bilet ulgowy, musi przed przyłożeniem karty płatniczej wybrać na ekranie kasownika "inny bilet", a następnie odpowiednią ulgę.

Co z kontrolą?

Kontrola biletów opłaconych w kasowniku odbywać się będzie przy użyciu przenośnych terminali płatniczych. Są one wyposażone także w funkcję do kontroli RKM oraz możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą np. za mandat.

"Zależało nam na tym, aby funkcjonalność obsługi karty płatniczej była jak najbardziej zbliżona do obsługi elektronicznej portmonetki z karty RKM. Ten cel udał się i jako pierwsi w Polsce, a może i na świecie, mamy możliwość sprawdzenia dokonanych opłat w kasowniku. Wystarczy na kasowniku wybrać +sprawdź konto+ i przyłożyć kartę płatniczą" – zapewnił rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Szczegóły dotyczące zasad korzystania z systemu płatności zbliżeniowych w kasownikach komunikacji miejskiej w Rzeszowie opisane są dostępne stronie:www.ztm.erzeszow.pl.

Co dalej?

Chłodnicki zapowiedział, że kolejnym etapem, jaki ZTM chce wdrożyć, będzie model rozliczania MTT umożliwiający automatyczne dobranie dla pasażera najtańszego biletu, w zależności od ilości przejazdów wykonanych w ciągu 24 godzin oraz sposobu podróżowania. Np.: przejazdy z przesiadką lub bez, taryfa czasowa, system check in–check out – taryfa przystankowa. Będzie to możliwe po doposażeniu taboru autobusowego w przewidzianą liczbę kasowników.

"To rozwiązanie jest jednym z najnowocześniejszych w Europie, a także pierwszym w Polsce" – zauważył rzecznik.

Wraz z modelem MTT uruchomiony zostanie portal pasażera, na którym będzie można zarejestrować kartę płatniczą i przeglądać historię użycia tej karty wkasownikach. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
karta
Rzeszów
  • wixdwesmummcavkjxn – 07.05.2020

    Byłoby miło, aby jednak pojawił się jakiś komentarz, bo wydaje się że zdanie o pierwszym w Polsce wdrożeniu jest skrajnie nieprawdziwe. Dodatkowo, czy na to w ogóle został zorganizowany jakiś przetarg? Czy to legalne, aby wdrożenie tej skali było organizowane z pominięciem PzP?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....