TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Poznaniu powstają kolejne buspasy
TransInfo,pl - Opublikowano: 09.10.2017 19:12:25
W Poznaniu powstają kolejne buspasy

Do końca października mają potrwać prace związane z wytyczeniem buspasów na ulicach Garbary i Droga Dębińska. Jeszcze jesienią z ułatwień na tych ulicach skorzystają m.in. pasażerowie komunikacji publicznej, czy samochody przewożące minimum 3 osoby.

Buspas na ul. Droga Dębińska kończyć się będzie przed zjazdem na stację benzynową

Konsultacje dotyczące wprowadzenia buspasa w ciągu ul. Garbary odbyły się wiosną tego roku. W ich wyniku postanowiono wprowadzić to udogodnienie na odcinku od ul. Długiej do ul. Krakowskiej/Kazimierza Wielkiego. Specjalny pas dla autobusów, pojazdów uprzywilejowanych, jak policja, karetki pogotowia czy straż pożarna, a także zwykłych samochodów, którymi jadą przynajmniej 3 osoby, powstanie również na Drodze Dębińskiej. Będzie się on zaczynać ok. 50m od skrzyżowania z ul. Jordana i kończyć przed wjazdem na stację benzynową przy skrzyżowaniu z ul. Królowej Jadwigi.

Na ul. Gabary buspas wytyczony będzie na prawym pasie jezdni. Będą więc mogły z niego skorzystać osoby chcące zaparkować w okolicy szpitala, a także skręcający w prawo w ul. Krakowską.

- Obecnie trwają prace nad wydzieleniem buspasów. W związku ze zmianami prosimy by nie jeździć "na pamięć" - informuje Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich. - Ustawiane są nowe znaki, malowane linie i oznakowanie na jezdni. Obecnie obowiązuje jeszcze dotychczasowa organizacja ruchu. Dlatego prosimy o stosowanie się do "starych" znaków pionowych.

Na jezdniach, by nowe oznakowanie nie wprowadzało kierowców w błąd, wyklejono lub doklejoną do istniejących piktogramów żółtą taśmą obowiązujące kierunki ruchu. Prace przy wytyczaniu buspasów na ul. Garbary i na dojeździe z Drogi Dębińskiej do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi mają zakończyć się w tym miesiącu.

Buspasy ułatwią i przyspieszą jazdę autobusów i zachęcają jednocześnie do podróżowania komunikacją miejską. Umożliwiają także bezkolizyjne poruszanie się pojazdów uprzywilejowanych jak policja, straż pożarna, czy karetki pogotowia. Z buspasa na ul. Garbary i Drodze Dębińskiej, podobnie jak na ul. Mostowej, korzystać będą mogły również samochody przewożące przynajmniej 3 osoby oraz taksówki i rowerzyści.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
buspas
ZDM Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....