TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Polonusie za bilet zapłacisz w autobusie. Kartą
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.07.2017 11:41:03
W Polonusie za bilet zapłacisz w autobusie. Kartą

PKS Polonus, wspólnie z portalem sprzedaży biletów DworzecOnline.pl, wprowadza kolejne udogodnienia dla pasażerów. Mogą oni teraz za bilet zapłacić kartą bezpośrednio w autobusie

Od lipca 2017 roku za przejazdy na wszystkich kursach realizowanych przez PKS Polonus można płacić kartą płatniczą za bilety kupione bezpośrednio w autobusie.

-"Wdrożenie opcji transakcji bezgotówkowych to kolejny, znaczący krok w kierunku udogodnień dla naszych pasażerów. Pierwsze efekty już widać – mimo systematycznie spadającego już od kilku lat rynku przewozów autobusowych, PKS Polonus nie tylko utrzymuje poziom sprzedaży, ale co więcej – zyskuje nowych pasażerów. Dlatego planujemy już kolejne inwestycje, których zadaniem będzie ułatwienie podróżnym korzystanie z usług PKS Polonus" – zapewnia Andrzej Padziński, dyrektor operacyjny PKS Polonus.

Kierowca - główny kanał sprzedaży biletów

Sprzedaż biletów przez kierowców stanowi największy jak dotąd kanał sprzedaży PKS Polonus. Koszt inwestycji w: tablety, drukarki biletowe, terminale do płatności kartą oraz oprogramowanie jest przy tym o połowę niższy niż zaangażowanie finansowe, wymagane do odnowienia wykorzystywanych dotąd przez kierowców bileterek.

-"Średnio od 40 do 70 proc. biletów na kursy PKS Polonus sprzedawanych jest właśnie przez kierowców. Po wprowadzeniu nowego rozwiązania, nasi kierowcy mają do dyspozycji – zamiast starych bileterek – innowacyjną Aplikację Kierowcy zainstalowaną na tabletach, połączonych systemowo z bileterkami nowego typu oraz terminalem do płatności kartowych, dzięki czemu możemy między innymi w trybie on-line nadzorować proces sprzedaży biletów w całym kraju. Dotychczas dane o biletach kupionych u kierowcy nie były rejestrowane automatycznie w systemie, co uniemożliwiało sprzedaż online w przypadku autobusów, które ruszyły już w trasę" – dodaje Andrzej Padziński.

Wdrożenie Aplikacji Kierowcy – nowego narzędzia sprzedażowego oznacza też – poza korzyściami dla samych klientów – ogromną zmianę jakościową w systemie zarządzania sprzedażą biletów. Wprowadzone na poziomie technologicznym rozwiązania pozwolą przede wszystkim na usprawnienie przepływu informacji między kierowcami i pozostałymi punktami dystrybucji biletów na terenie Polski, a tym samym na kompleksowe i co więcej – realizowane w czasie rzeczywistym – monitorowanie procesu sprzedaży biletów.

Brak konieczności zamykania sprzedaży przed odjazdem każdego kursu to możliwość kontynuowania sprzedaży biletów w internecie oraz w punktach agencyjnych i kasowych leżących na trasie kursu, jak też korelowanie jej ze sprzedażą dokonywaną przez kierowców na każdym przystanku. Oznacza to też wreszcie koniec niezrozumiałego przez pasażerów braku możliwości zakupu biletu na dworcach, mimo tego, że nieraz do odjazdu autokaru pozostawało wiele godzin, a bilety mimo to już były niedostępne.

Nowa aplikacja zabezpiecza również proces sprzedaży biletów przed próbami fałszerstw oraz pełni rolę konduktora do automatycznej kontroli biletów i odznaczania obecności pasażera na kursie, co odbywa się przez skanowanie kodu QR, drukowanego na biletach internetowych i kasowych lub odznaczanie przez kierowcę.

Kolejny krok naprzód

Możliwość płatności kartą w autobusie, program lojalnościowy dla klientów kupujących bilety on-line, przedłużenie do 31 sierpnia promocji "5-10-15 zł" oraz "Tanie powroty" na bilety sprzedawane przez internet, systematyczne rozszerzanie kanałów sprzedaży i do tego zwiększenie w maju 2017 roku taboru o 8 autobusów – to tylko niektóre z inwestycji PKS Polonus, wdrożonych w pierwszej połowie 2017 roku na rzecz klientów korzystających z połączeń autobusowych polskiego przewoźnika.

Nowością w ofercie PKS Polonus jest również program lojalnościowy "Pasażer Plus", w którym za zakup biletów na stronie przewoźnika – nawet tych w promocyjnych cenach – podróżni otrzymują 5 punktów za każdą wydaną złotówkę. Co ważne – PKS Polonus premiuje przystąpienie do programu 500 punktami na start! Zgromadzone punkty można wymieniać na darmowe przejazdy promocyjne na liniach PKS Polonus.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Polonus
kierowca
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....