TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W październiku ruszy pilotaż wspólnego biletu na Pomorzu
TransInfo.pl - Opublikowano: 06.08.2018 18:59:07
W październiku ruszy pilotaż wspólnego biletu na Pomorzu

W październiku rozpocznie się w Pomorskiem pilotaż tzw. wspólnego biletu dla transportu publicznego. Program będzie testowany na dwóch trasach łączących Słupsk oraz Starogard Gdański z Trójmiastem.

Umowy o przystąpieniu do projektu podpisali w czwartek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przedstawiciele Gdańska, Gdyni, Słupska, Tczewa i Starogardu Gdańskiego oraz samorządu województwa pomorskiego.

"Pilotażowy program ma polegać na uproszczeniu całego procesu zakupu biletu. Ściślej rzecz biorąc, będzie tu już mowa bardziej o wnoszeniu opłat za przejazd i podróż, a nie kupnie tradycyjnego, papierowego biletu" - wyjaśnił dziennikarzom Krzysztof Rudziński, prezes spółki InnoBaltica, odpowiedzialnej za opracowanie i wdrożenie tzw. wspólnego biletu na Pomorzu.

Pierwszym etapem pilotażu będzie rozwieszenie specjalnych identyfikatorów dla pasażerów w autobusach, tramwajach, trolejbusach i pociągach w wybranych częściach województwa pomorskiego. Identyfikatory będą wyposażone w tagi NFC i kody QR, które umożliwią organizatorom pilotażu komunikację ze smartfonami pasażerów.

Pasażer wsiadając do pojazdu będzie musiał mieć przy sobie jedynie urządzenie, które pozwoli systemowi go rozpoznać - może to być aplikacja w telefonie albo specjalna karta. Dalej system będzie działał już sam. Przeliczy przejechane przystanki, dopasuje taryfę, naliczy należne ulgi (odpowiednie dla pojazdów komunikacji autobusowej czy dla pociągów), a następnie podsumuje opłaty.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, pasażer korzystający z kilku środków transportu publicznego (np. tramwaju, pociągu i autobusu) nie będzie musiał kupować kilku różnych biletów.

Pilotaż tzw. wspólnego biletu zostanie przeprowadzony na dwóch trasach komunikacji publicznej.

Jedna linia łączy Słupsk z Trójmiastem, druga natomiast Starogard Gdański z Trójmiastem, a konkretnie z Gdynią, ponieważ to właśnie z Gdyni kursują promy do Karlskrony (Szwecja). Cały pilotaż jest realizowany w ramach projektu Interconnect, którego ostateczny cel stanowi połączenie systemów transportowych regionu Pomorze ze szwedzkim regionem Blekinge.

Pilotaż tzw. wspólnego biletu obejmie zatem Gdańsk, Gdynię, Słupsk, Starogard Gdański, Tczew oraz wybrane przystanki kolejowe w województwie.

W pojazdach komunikacji publicznej pojawią się także testerzy. Osoby te będą miały za zadanie sprawdzanie wybranych funkcjonalności systemu.

Testerzy będą podzieleni na trzy grupy. Pierwsza będzie wykonywać swoją pracę w pełnym wymiarze czasu pracy (ok. 8 godz. dziennie). Kolejny zespół tworzyć będą osoby, które w ramach swoich zwykłych podróży realizować będą zlecone im zadania. Trzecia grupa testerów przyłączy się do pilotażu w ostatnim etapie jego trwania, tj. w drugiej połowie 2019 r. Osoby te będą poruszać się w ruchu międzynarodowym i sprawdzą, jak działają nowe rozwiązania na trasie województwo pomorskie – podróż promem do Karlskrony – region Blekinge.

Wszyscy uczestnicy pilotażu będą wypełniać specjalne ankiety, których wyniki zostaną podsumowane, przeanalizowane i opisane przez specjalistyczną pracownię.

InnoBaltica jest spółką, której głównymi właścicielami są: województwo pomorskie, miasto Gdańsk i miasto Gdynia. Podstawowym zadaniem, jakie aktualnie realizuje, jest zaprojektowanie i wdrożenie Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności, potocznie nazywanej wspólnym biletem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pomorskie
bilet
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....