TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Łomży dworcowa powtórka
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 07.05.2018 19:22:19
W Łomży dworcowa powtórka

Władze Łomży poinformowały, że prawdopodobnie ogłoszą ponowy przetarg na część z czterech zadań związanych z budową nowego dworca autobusowego i centrum przesiadkowego. W poniedziałek otwarto przetargowe oferty.

To drugi przetarg na inwestycję. Przetarg na budowę centrum przesiadkowo-komunikacyjnego i dworca w Łomży przy ulicach: Dworcowej, Sikorskiego i Alei Legionów składa się z czterech części. Chętne firmy zgłosiły się do trzech z czterech zadań. Firmy zainteresowane budową sieci sanitarnej (zadanie I) oraz wykonaniem elewacji dworca i schodów zewnętrznych przy pawilonach handlowych - bez głównej konstrukcji stalowej dworca (zadanie IV) złożyły oferty, które - jak podało miasto - "znacznie" przekraczają kwotę, jaka jest zagwarantowana na ten cel.

Łukasz Czech z biura prasowego prezydenta Łomży powiedział PAP, że w tych zakresach przetarg będzie unieważniony i ogłoszony ponownie. Firmy mają też dostać w nowym przetargu dłuższy termin realizacji - do jesieni 2019 r. Dodał, że miasto liczy, że powinno to korzystnie wpłynąć na ceny oferowane przez firmy w przetargach.

Żadna firma nie zgłosiła się do części przetargu na budowę fundamentów i konstrukcji stalowej dworca, oszklenie obiektu, jego zadaszenie (zadanie 3). Czech powiedział, że miasto ma w takiej sytuacji prawo wybrać wykonawcę w trybie z tzw. wolnej ręki i prawdopodobnie tak się stanie.

Jeżeli nie ma błędów w ofercie, prawdopodobnie 553 tys. zł będzie kosztować budowa sieci elektrycznej i teletechnicznej (zadanie 2). To najtańsza oferta w tej części przetargu. Czech poinformował, że oferta "jest zaakceptowana przez władze miasta", jest sprawdzana pod względami formalnymi.

"Z naszych kosztorysów wiemy, ile tego typu prace mogą kosztować. Gospodarujemy środkami publicznymi i nie możemy godzić się na zbyt wysokie ceny" - mówi o przetargu cytowany w przekazanym PAP komunikacie zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. Dodaje, że wydłużenie czasu realizacji inwestycji "powinno wpłynąć na obniżenie cen przez potencjalnych wykonawców".

Andrzej Garlicki poinformował także, że zaawansowane są już prace przy budowie parkingu, który powstaje przy nowym centrum przesiadkowym, mają być gotowe do lipca. Planowany jest tam tymczasowy dworzec. "Prowadzone przez nas prace nie pogorszą komfortu podróżujących. Dworzec tymczasowy jest planowany tak, aby dostęp do obiektu nie był gorszy niż obecnie" – podkreśla cytowany Garlicki.

Pierwszy przetarg na centrum przesiadkowe i dworzec był unieważniony, bo firmy oferowały znacznie wyższe ceny niż kwota, którą na ten cel dysponuje miasto. Na centrum przesiadkowe miasto planuje 4 mln zł. W pierwszym przetargu firmy oferowały od 12,6 mln zł do ponad 14,3 mln zł brutto za budowę centrum.

Jak informowały wcześniej władze Łomży, nowe centrum przesiadkowe ma powstać na terenie ok. 3 tys. m kw. Dworzec ma mieć powierzchnię ok. 300 m kw. z poczekalnią, punktem obsługi klienta, toaletami, pomieszczeniami biurowo-administracyjnymi. W sąsiedztwie powstaje parking na 120 miejsc.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
Łomża
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....