TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Łodzi powstaną trzy nowe przystanki kolejowe
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 28.12.2018 16:47:39
W Łodzi powstaną trzy nowe przystanki kolejowe (foto: PKP PLK)

W Łodzi powstaną trzy nowe przystanki kolejowe, a trzy kolejne będą rozbudowane. Inwestycja ma kosztować 49,3 mln zł netto i być sfinansowana z UE.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na opracowanie projektu i jego wykonanie. Zdaniem PKP PLK nowa infrastruktura pasażerska umożliwi efektywne wykorzystanie transportu kolejowego w aglomeracji łódzkiej. Przystanki będą pełniły funkcję węzłów komunikacyjnych integrujących kolej z innymi środkami transportu: indywidualnego, miejskiego i regionalnego. Wzrosnąć ma wygoda podróżnych. Łatwe przesiadki zapewnią obiekty dostosowane do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Inwestycja PKP PLK zakłada budowę trzech nowych przystanków - Łódź Radogoszcz Wschód, Łódź Retkinia, Łódź Warszawska. Przystanek Łódź Warszawska będzie usytuowany w rejonie wiaduktu przy ulicy Warszawskiej – na pograniczu dwóch łódzkich osiedli: Rogi i Marysin w dzielnicy Bałuty. Nowy obiekt pozwoli na lepsze podróże do Zgierza oraz Łodzi Widzewa i Łodzi Fabrycznej. Zamontowana zostanie także winda, która umożliwi dostanie się na peron osobom o ograniczonej mobilności.

Jak informuje spółka, przystanek Łódź Radogoszcz Wschód zostanie wybudowany przy ul. Kreciej, co ma poprawić dostęp do kolei mieszkańcom osiedli Radogoszcz Wschód i Sitowie. Dojście na peron ułatwią nowe chodniki oraz pochylnia. Będą także miejsca parkingowe dla samochodów.

Z kolei na przystanku Łódź Retkinia, zaplanowano windy i pochylnie, które umożliwią wygodniejsze korzystanie z kolei aglomeracyjnej mieszkańcom osiedli Retkinia i Pienista. Przystanek będzie połączony ze stacjami Łódź Chojny i Łódź Widzew, a po wybudowaniu tunelu średnicowego zyska bezpośrednie połączenie ze stacją Łódź Fabryczna.

Każdy z peronów będzie wyposażony w wiaty i ławki. Łatwą orientację oraz informację zapewnią: system oznakowania, w tym dotykowego i gabloty informacyjne z rozkładami. Cichsze przejazdy pociągów będą efektem zastosowania nowych bezstykowych torów.

W ramach projektu trzy istniejące już przystanki - Łódź Arturówek, Łódź Marysin, Łódź Stoki - będą rozbudowane. Wybudowana zostanie mijanka na przystanku osobowym Łódź Marysin, która pozwoli na zwiększenie przepustowości na jednotorowym odcinku Łódź Widzew–Zgierz. Drugi, ok. 750 m tor oraz dwa nowe rozjazdy mają umożliwić przejazd większej liczby pociągów. Lepszą obsługę podróżnych zapewni dodatkowy peron. PKP PLK wybudują też chodniki, pochylnię oraz schody łączące perony z sąsiadującymi ulicami. Powstanie też dojście do planowanej przez miasto pętli tramwajowej.

Na przystanku Łódź Stoki zbudowane zostanie nowe przejście podziemne dla pieszych. W ramach prac wyeliminowane zostaną bariery architektoniczne dla osób o ograniczonej zdolności poruszania się. Natomiast Łódź Arturówek zyska ścieżkę rowerową wzdłuż chodnika prowadzącego na peron.

Oprócz nowych dojść na perony na każdym przystanku powstaną również stojaki na rowery

Wartość projektu "Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego – z mijanką w rejonie przystanku Łódź Marysin" to 49,3 mln zł netto. Umowę PKP PLK podpisała z konsorcjum firm ALUSTA S.A. i Komunikacyjne Zakłady Automatyki "TRANS-tel" Sp.z o.o.

Zakończenie prac planowane jest w 2020 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
przystanek
PKP PLK

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....