TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W Łodzi bilet kupisz u kontrolera. Kiedy?
TransInfo.pl - Opublikowano: 01.03.2018 11:52:07
W Łodzi bilet kupisz u kontrolera. Kiedy? (foto: UMŁ)

Od dziś (1 marca) pasażer łódzkiej komunikacji miejskiej nie otrzyma mandatu za jazdę bez biletu w tramwaju lub autobusie, w którym zepsuł się biletomat. Rada Miejska przyjęła uchwałę w tej sprawie.

Gdy urządzenie sprzedające bilety nie zadziała, a w pojeździe pojawi się kontrola to bilet będzie można nabyć bezpośrednio u kontrolera. Cena wyniesie wtedy 4,40 zł za bilet normalny i 2,20 zł za bilet ulgowy, a pasażer otrzyma potwierdzenie uiszczenia opłaty. U kontrolera zapłacić można jedynie gotówką, a w przypadku jej braku pasażer otrzyma wezwanie do zapłaty dodatkowej, która zostanie anulowana, jeśli w ciągu 7 dni wpłacona zostanie kwota ustalona w ustawie. Jeśli nie zostanie uiszczona, to po upływie tygodnia wyniesie 270 zł, czyli równoważność mandatu.

W przypadku wątpliwości, jeśli np. biletomat będzie chwilowo nieczynny, brakować będzie zasilania lub dostępu do sieci, a pasażer uzna to za awarię to użytkownikom komunikacji miejskiej przysługuje prawo do odwołania. - Odwołanie będziemy weryfikować. Posiadamy odpowiedni program informatyczny, który monitoruje każdy biletomat i możemy sprawdzić historię jego pracy - tłumaczy Witold Ławiński z MPK.

Radny Bartosz Domaszewicz, pomysłodawca uchwały, zwraca także uwagę na możliwość awarii systemu w biletomacie zaraz po wyjeździe pojazdu z zajezdni. - Urządzenie potrzebuje chwili, by rozpocząć pracę. Warto sprawdzić po chwili, czy już zaczął działać - tłumaczy Bartosz Domaszewicz. Zapewnia również, że postara się, by taka informacja pojawiła się na każdym biletomacie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
biletomat
bilet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....