TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

W listopadzie znów kontrole na polskich granicach
EUROACTIV - Opublikowano: 30.10.2013 10:27:23
W listopadzie znów kontrole na polskich granicach
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podpisał rozporządzenie w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających polską granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną strefy Schengen –poinformował resort dodając, że na takie rozwiązanie pozwala kodeks graniczny Schengen. Decyzja ta jest uzasadniona koniecznością zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa podczas konferencji klimatycznej, która będzie obradować w Warszawie od 11 do 22 listopada. W związku z tym od 8 do 23 listopada zostaną przywrócone kontrole na granicach lądowych, a także na przejściach morskich i lotniczych. Będą one prowadzone na 126 przejściach lądowych z Czechami, 58 - ze Słowacją, 43 - z Niemcami, 11 - z Litwą, a także na dziewięciu przejściach morskich i 18 lotniczych. Unijne prawo przewiduje możliwość czasowego przywrócenia kontroli granicznych w szczególnych sytuacjach, związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa publicznego (m.in. przy okazji organizacji masowych imprez międzynarodowych). -„Wprowadzana regulacja oznacza nie tylko możliwość kontrolowania osób przekraczających granicę, ale również przeciwdziałania wjazdowi do Polski osób, które mogą zakłócić porządek publiczny lub w inny sposób stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa”–czytamy na stornie internetowej MSW. Resort zapewnia, że przywrócenie kontroli nie pociągnie za sobą żadnych ograniczeń w podróżowaniu. Przywołuje przy tym doświadczenia sprzed roku, gdy podczas Euro 2012 obowiązywały podobne przepisy, i wyraża przekonanie, że ruch podróżnych będzie płynny. Projekt rozporządzenia dotyczącego tymczasowego przywrócenia kontroli MSW opublikowało na początku miesiąca. Zapisano w nim m.in., że zadania związane z wprowadzeniem tymczasowej kontroli będzie realizowała Straż Graniczna ze wsparciem policji i straży pożarnej, a pieniądze na ten cel będą pochodziły ze środków przeznaczonych na funkcjonowanie Straży Granicznej. MSW przygotowało też projekt zarządzenia premiera ws. użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do pomocy policji w dniach 11-22 listopada. Żandarmi mają pomagać tam, gdzie zabraknie policjantów skierowanych do zabezpieczenia konferencji klimatycznej lub innych wydarzeń. Konferencje klimatyczne ONZ (Conferences of the Partie - COP), to doroczne globalne szczyty, podczas których strony negocjują działania na rzecz polityki klimatycznej. Polska organizowała już szczyt klimatyczny ONZ w 2008 roku. Wtedy odbył się w Poznaniu, a tegoroczny będzie w Warszawie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
kontrola
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....