TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Utrudnienia przy budowach centrów przesiadkowych w Katowicach
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 04.07.2018 09:10:36
Utrudnienia przy budowach centrów przesiadkowych w Katowicach

Wprowadzenie ograniczeń ruchu w pobliżu miejsc budowy dwóch centrów przesiadkowych w Katowicach, zapowiedział we wtorek tamtejszy magistrat. W centrum zamknięte zostaną ulice Sądowa i częściowo Sobieskiego; w dzielnicy Zawodzie zwężone będą ulice 1 Maja i Krakowska.

Chodzi o dwa z czterech budowanych obecnie centrów przesiadkowych w Katowicach, pod nazwami: Sądowa i Zawodzie. Umowę na budowę węzła Sądowa miasto podpisało w drugiej połowie lutego br.; umowę z wykonawcą węzła Zawodzie – w drugiej połowie listopada ub. roku.

W związku z budową węzła Sądowa w poniedziałek 9 lipca z ruchu zostaną wyłączone (do 15 września br.) ul. Sądowa i ul. Jana III Sobieskiego - na wysokości inwestycji. Dla samochodów w tym czasie będzie obowiązywał objazd ulicami Gliwicką i Goeppert–Mayer. Autobusy obsługujące przystanek na Placu Wolności i jadące stamtąd do podziemnego dworca autobusowego i ul. Mikołowskiej będą kierowane ulicami 3 Maja i Słowackiego.

"Ruch autobusów w zmienionej organizacji ruchu będzie utrzymany do końca budowy. Na obecnym etapie lokalizacje przystanków nie ulegają zmianie" - wskazała w przesłanej PAP informacji rzeczniczka urzędu miasta Ewa Lipka.

Przy budowie węzła Zawodzie już w nocy z piątku na sobotę - z 6 na 7 lipca – wprowadzone zostanie zwężenie ulic 1 Maja i Krakowskiej. Ruch zostanie poprowadzony jednym pasem w każdą stronę. Przeniesione w rejon zajezdni zostaną też obecne przystanki komunikacji miejskiej (co może wiązać się z korektami rozkładów jazdy). Obie te zmiany będą obowiązywały do zakończenia inwestycji.

Węzeł Sądowa w centrum miasta, który za 56,9 mln zł realizuje Budimex, ma umożliwiać przede wszystkim przesiadki z autobusów komunikacji miejskiej na dalekobieżne. Węzeł ten będzie funkcjonował ok. 500 m od katowickiego dworca kolejowego, mieszcząc m.in. parking dla ok. 50 samochodów. Budowa powinna zostać zrealizowana jeszcze przed końcem 2019 r.

Węzeł Zawodzie, budowany przez konsorcjum firm ZUE i Unibep za 66,4 mln zł, zastąpi dotychczasową pętlę tramwajową w dzielnicy o tej nazwie. Ma służyć głównie przesiadkom z autobusów i samochodów na liczne linie tramwajowe kursujące stamtąd do centrum miasta. Zapewni 275 miejsc dla samochodów. Ta inwestycja powinna być gotowa jesienią 2019 r.

W Katowicach trwa jeszcze budowa dwóch innych centrów przesiadkowych. Pierwsze, niewielkie, przy dworcu kolejowym w dzielnicy Ligota, powinno być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Prace przygotowawcze trwają na budowie węzła w Brynowie, który obsługując południową część miasta – ruch napływający od strony m.in. Mikołowa – ma zapewniać przesiadki z autobusów i samochodów (parking na ok. 450 miejsc) na zmierzające stamtąd do centrum tramwaje.

Węzeł Sądowa jest jedyną inwestycją I etapu budowy Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych dotowaną z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Pozostałe trzy węzły (Ligota, Brynów i Zawodzie) wspierają środki Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego – z puli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

W drugim etapie Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych, którego realizację przewidziano na lata 2018-2020, powstać mają węzły park&ride powiązane z koleją: Piotrowice i Podlesie, a także węzeł: Kostuchna – położony na końcu planowanej nowej linii tramwajowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
węzeł przesiadkowy
Katowice
dworzec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....