TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

UTK: zmiany we wzorach legitymacji szkolnych
UTK - Opublikowano: 30.04.2015 14:13:46 1 komentarz
UTK: zmiany we wzorach legitymacji szkolnych

29 grudnia 2014 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015 r. poz. 23), w którym został określony nowy wzór legitymacji szkolnej uczniów i słuchaczy wszystkich typów szkół, z wyjątkiem uczniów niepełnosprawnych (MEN-I/50a/2) oraz wzór legitymacji szkolnej ucznia niepełnosprawnego (MEN-I/50a-N/2). W nowych wzorach legitymacji wprowadzono wymóg wpisywania numeru PESEL.

Legitymacje szkolne wydane według dotychczasowych wzorów, na drukach MEN-I/51/2 oraz MEN-I/50/2 zachowują ważność do czasu ukończenia przez ucznia nauki w danej szkole, z zastrzeżeniem, że na drugiej stronie tych legitymacji nad tekstem: ?Poświadcza uprawnienie do ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego i autobusowego?, wpisany zostanie odręcznie numer PESEL ucznia, a w przypadku osoby, która nie posiada numeru PESEL ? seria i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Wpis potwierdzony jest małą pieczęcią urzędową szkoły. Wpisu dokonuje osoba upoważniona przez dyrektora szkoły.

Legitymacje szkolne na druku MEN-I/50/2 mogą być wydawane do roku szkolnego 2015/2016 włącznie.

Legitymacje szkolne na drukach MEN-I/51/2 oraz MEN-I/50/2 bez wpisanego numeru PESEL są nieważne i nie poświadczają uprawnień do ulgowych przejazdów.

Legitymacje szkolne wydane na drukach MENiS-II/180/2 oraz MENiS-II/182/2  mogły być wydawane do roku szkolnego 2010/2011 i zachowują ważność (bez konieczności wpisania nr PESEL) do czasu ukończenia przez ucznia nauki w danej szkole, tj. do 30 września 2016 r.

Jeżeli wybierasz się w podróż pociągiem upewnij się, że na legitymacji szkolnej znajduje się numer PESEL.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pasażer
UTK
legitymacja szkolna
uprawnienia do ulg
ulgi
  • Juliusz Piotrowski – 05.05.2015

    Rozporządzenie ministra edukacji narodowej jest sprzeczne z Konstytucją (odbiera prawa nabyte), jest bublem prawnym skutkującym działaniem prawa wstecz, czyli bezprawiem.Jest również sprzeczne z prawem Unii Europejskiej.Ważność legitymacji szkolnych w Polsce przedłuża się we wrześniu do 30 września kolejnego roku. W dniu wejścia w życie owego rozporządzenia uczniowie w Polsce byli w posiadaniu legitymacji z ważnością do 30 września 2015 roku. Termin ten, przypominam, jeszcze nie upłynął.Idea dopisania PESEL do legitymacji szkolnych miała służyć ułatwieniu w korzystaniu z placówek służby zdrowia (na podstawie PESEL sprawdza się ubezpieczenie). Legitymacja szkolna, której ważność przedłużono na kolejny rok szkolny, potwierdza fakt uczęszczania do szkoły. Ustawa o ulgach przewozowych przewiduje zniżki dla UCZNIÓW.Rozporządzenie wydane w formie represyjnej, sugerujące unieważnienie legitymacji, której ważność uprzednio przedłużono do 30 września 2015 roku i w takiej formie przekazano do użytku dzieciom jest KURIOZALNĄ i REPRESYJNĄ szykaną skierowaną do najmłodszych obywateli.Każdy mandat, każde wezwanie do zapłaty z powodu okazania legitymacji bez wpisanego nr PESEL może zostać skutecznie zaskarżone do instytucji polskich, jak też europejskich.Zgodnie z zasadami nie działania prawa wstecz, legitymacje, których ważność przedłużono do 30 września 201 5 roku powinny zachować ważność do tego czasu. Dopiero PO TYM DNIU (30 września 2015 r.) po dopisaniu PESEL przy okazji przedłużania ważności dokumentów na kolejny rok szkolny, można, zgodnie z zasadami obowiązującymi w cywilizowanych krajach UE, egzekwować wymóg posiadania PESEL na legitymacji szkolnej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....