TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

UTK wszczął postępowanie wobec PKP Intercity
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.07.2016 13:48:16
fot. InfoRail.pl

15 lipca Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wszczął postępowanie administracyjne wobec spółki PKP Intercity za względu na niedopełnienie przez przewoźnika obowiązku zapewnienia osobom niepełnosprawnym nieodpłatnej pomocy w trakcie wsiadania i wysiadania oraz przejazdu pociągiem na trasie Słupsk?Wrocław Główny w dniu 18 czerwca.

Jest to już kolejne postępowanie administracyjne wszczęte w odpowiedzi na powtarzające się nieprawidłowości w transporcie kolejowym związane z naruszeniem przepisów dotyczących osób niepełnosprawnych lub osób o ograniczonej możliwości ruchowej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prezes UTK stoi na straży praw pasażerów w transporcie kolejowym, w tym nadzoruje przestrzeganie przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z 23 października 2007 r. dotyczącego praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym.

Stosownie do art. 23 oraz art. 24 lit. a) tego rozporządzenia, przedsiębiorstwo kolejowe zapewnia osobie niepełnosprawnej lub o ograniczonej sprawności ruchowej nieodpłatną pomoc w pociągu oraz podczas wsiadania i wysiadania, pod warunkiem że zostało powiadomione o potrzebie udzielenia pomocy przynajmniej 48 godzin przed podróżą. Pomoc oznacza umożliwienie dostępu osobom niepełnosprawnym w pociągu do takich samych usług z jakich mogą korzystać pozostali pasażerowie.

Podróżny zgłaszający potrzebę udzielenia pomocy, może poinformować Prezesa UTK za pośrednictwem kanałów komunikacji wskazanych na stronie internetowej www.pasazer.utk.gov.pl o fakcie ww. zgłoszenia. Prezes UTK w ramach przysługujących mu uprawnień rozpocznie działania nadzorczo-kontrolne wobec przedsiębiorców kolejowych w celu monitorowania czy pomoc osobom niepełnosprawnym i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej udzielana jest prawidłowo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
PKP Intercity
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....