TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Jesteś tutaj: Transinfo / Przewoźnicy / UITP w Iranie 
UITP w Iranie
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 10.06.2008 17:46:07
UITP w Iranie

 

Irański sektor komunikacji publicznej będzie w najbliższym czasie odgrywać coraz większą rolę na międzynarodowej scenie. Z pewnością przyczyni się do tego otwarcie placówki Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego (UITP) w tym kraju. Otwarcie placówki jest wynikiem umowy zawartej pomiędzy Przedsiębiorstwem Kolei Miejskich i Podmiejskich w Teheranie (TUSRC) oraz UITP. Zrównoważony rozwój transportu ma szczególne znaczenie w Iranie, kraju liczącym blisko 70 milionów mieszkańców i charakteryzującym się wysokim wskaźnikiem zurbanizowania, sięgającym 66%.
W stolicy kraju, Teheranie, mieszka ok. 8 milionów osób, przy dodatkowych 12 milionach dojeżdżających codziennie do miasta z okolicznych miejscowości. Inwestycje w transporcie publicznym rosną w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, w 2006 r. zakończono np. pierwszy etap budowy metra. I rzeczywiście, w latach 1999-2006 liczba pasażerów korzystających z metra wzrosła z 3,5 miliona do 300 milionów. Plany na przyszłość są równie ambitne i zakładają, że do 2030 r. 45% podróży w aglomeracji będzie się odbywać autobusami komunikacji miejskiej oraz metrem (w 2003 r. udział ten wyniósł 23%).
Oprócz Teheranu, duże sieci komunikacji szynowej są obecnie budowane w większości dużych miast kraju, m.in. w Maszhadzie, Karadżu, Isfahanie, Szirazie, Tebrizie i Ahwazie, Przedsiębiorstwa komunikacji autobusowej, które reprezentuje Iran Bus Association, dysponują taborem liczącym łącznie ponad 22 000 pojazdów. –„Iran jest dużym krajem o olbrzymim potencjale gospodarczym. Jest jednym z podstawowych graczy na międzynarodowej scenie transportu publicznego.”–powiedział Sekretarz Generalny UITP podczas inauguracji nowej placówki. „We wszystkich dużych miastach przeprowadzono lub obecnie przeprowadza się wiele inwestycji infrastrukturalnych. Dotyczą one różnych środków komunikacji i na pewno spotkają się z zainteresowaniem najważniejszych graczy naszego sektora. Dlatego, UITP zależy na obecności w Iranie i wspieraniu intensywnego rozwoju komunikacji publicznej w tym kraju. Nasza placówka w Teheranie będzie stanowić przyczółek dla członków UITP w Iranie, a także będzie oknem na świat transportu publicznego dla irańskich specjalistów.”
W ciągu ostatniej dekady, UITP zwiększyła swoje zaangażowanie na rzecz spełnienia specyficznych potrzeb udziałowców rynku komunikacji publicznej w poszczególnych regionach świata, w tym w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, rozciągającym się od Maroka do Iranu, gdzie UITP ma dotąd jedną placówkę –w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Oprócz Brukseli, Teheranu i Dubaju, UITP ma placówki także m.in. w Istambule, Moskwie, Rzymie, Sao Paulo, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Bangalore, Hong Kongu i Canberrze.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UITP
Iran

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....