TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Uczniowie w Łomży pojadą za darmo?
- Opublikowano: 10.01.2019 15:27:04
Uczniowie w Łomży pojadą za darmo? (foto: UM Łomża)

Z bezpłatnych przejazdów w Łomży mogą obecnie korzystać seniorzy po 60. roku życia. Wniosek o wprowadzenie darmowych przejazdów dla uczniów prezydent zamierza skierować do Rady Miejskiej po przyjęciu budżetu na 2019 rok.

W jego projekcie zapisane są już większe środki na funkcjonowanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, które umożliwią wprowadzenie tej ulgi. Jeżeli zgodzą się radni, to będzie ona obowiązywała w drugiej połowie roku.

Prezydent Mariusz Chrzanowski zauważa, że bezpłatne przejazdy dla wszystkich lub pewnych grup mieszkańców stają się powoli standardem usług miejskich świadczonych przez samorządy. Przykładów nie trzeba daleko szukać, bo takie rozwiązanie funkcjonuje w sąsiedniej Ostrołęce.

Dlatego docelowo chcę, aby z bezpłatnych przejazdów mogli korzystać wszyscy nasi mieszkańcy. Zwiększy to na pewno ich mobilność, przyczyni się do zmniejszenia korków i emisji spalin, co przełoży się na czystsze powietrze w naszym mieście – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Niezbędne do tego jest jednak przekształcenie MPK z zakładu budżetowego w spółkę prawa handlowego, co otworzy nowe możliwości pozyskiwania funduszy na jej funkcjonowanie. Jak zapowiada prezydent możliwe, że stanie się to jeszcze w tym roku.

Obecny tabor MPK składa się z 37 dużych autobusów marki Volvo i Scania, mogących przewieźć 100 pasażerów każdy. Ostatnim zakupem są cztery minibusy marki Karsan Jest, mogące przewieźć 20-25 osób. Będą one kursowały po mniej uczęszczanych liniach oraz w okresach świątecznych. Władze Łomży poszukują także alternatywnych rozwiązań na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W ubiegłym roku jako pierwszy samorząd w kraju nasze miasto przystąpiło do programu elektromobilności. Rozważane jest wprowadzenie autobusów na wodór. Natomiast w styczniu ma dojść do podpisania listu intencyjnego z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. W ramach współpracy ze spółką skarbu państwa na łomżyńskie ulice będą mogły wyjechać autobusy napędzane gazem ziemnym, a być może powstaną również w naszym mieście nowe źródła doładowania gazowego (CLG i CNG).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Łomża
DKM
MPK Łomża
  • Krzysztof Kantor – 13.01.2019

    za darmo to można plaskacza dostać pod monopolowym

  • Kuba Piotr Koczur – 13.01.2019

    To Dobrze Niech Ci Ucznowie Dbają Tylko O Autobusy I Inne Uważam Ze Tak Powino Być W Całej Polsce :) ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....