TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Uber sprawdza swoich kierowców
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 12.04.2018 15:52:11
Uber sprawdza swoich kierowców

Uber będzie raz do roku sprawdzał dane dotyczące karalności swoich kierowców - poinformował w czwartek prezes firmy Dara Khosrowshahi. Nowe zasady obejmą początkowo wyłącznie kierowców Ubera w USA - podała agencja Associated Press.

Uber planuje również wynająć zewnętrzną firmę, która zajmie się ciągłym monitoringiem kierowców współpracujących z Uberem pod kątem ewentualnych konfliktów z prawem.

Zdaniem AP, najnowsza decyzja szefa Ubera to jeden z kilku pomysłów firmy na to, jak poprawić swój wizerunek - mocno zszargany przez doniesienia o przestępstwach, jakich dopuszczali się pracujący dla firmy kierowcy, oraz inne zaniedbania.

"To, co chcemy osiągnąć, to przede wszystkim zmiany w istocie działania Ubera, potem zaś - w tym, jaki wizerunek ma firma" - powiedział Khosrowshahi. "Zmiany, o których dzisiaj poinformowałem, to tylko część starań, jakich chcemy dołożyć, aby Uber był znacznie bezpieczniejszy zarówno dla kierowców, jak i dla pasażerów" - dodał.

Oprócz regularnego sprawdzania danych dotyczących karalności kierowców Ubera firma wprowadzi do swojej aplikacji mobilnej przycisk pozwalający skontaktować się bezpośrednio z jej poziomu z numerem alarmowym, a także polepszoną możliwość przesyłania danych lokalizacyjnych bliskim osobom podczas przejazdu.

Odkąd Uber rozpoczął działalność w 2009 roku, media bardzo często donoszą o przestępstwach (zwłaszcza o charakterze seksualnym), jakich dopuszczają się kierowcy współpracujący z firmą. W ubiegłym roku Uber został ukarany grzywną w wysokości 8,9 mln dolarów przez stan Kolorado za to, że dopuścił do pracy za kierownicą osoby z historią poważnych przypadków łamania prawa ruchu drogowego na koncie. Władze stanu Kolorado zwróciły wówczas uwagę, że niemal 60 osób pracujących dla Ubera uznano wcześniej za winne poważnego łamania przepisów, w tym - jazdy pod wpływem alkoholu.

Uber codziennie na całym świecie świadczy usługi dla niemal 15 mln pasażerów. Zdaniem prezesa firmy, jej kierowcy "odzwierciedlają zarówno dobre, jak i złe wypadki, jakie każdego dnia zdarzają się na świecie".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Uber
kierowca
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....