TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tydzień Mobilności 2017 we Wrocławiu
TransInfo.pl - Opublikowano: 08.09.2017 18:37:10
ETZT 2017: Wrocław z happeningiem, dniem otwartym i nocką

Każdego roku między 16 a 22 września świętujemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – jest to największe wydarzenie dedykowane ekologicznemu transportowi miejskiemu.

Tym razem pod hasłem "Dzielimy się mobilnością". Sprawdźcie program, jaki przygotowano we Wrocławiu. Przypominamy też, że w piątek, 22 września, autobusami i tramwajami MPK jeździmy bez biletów.

Wrocław już po raz kolejny przyłącza się do obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 17 września świętujemy na ul. Krupniczej, którą między 11.00 a 17.00 zamienimy w deptak bez samochodów tylko z tramwajami. W latach ubiegłych w deptaki zamieniały się ulice Kazimierza Wielkiego Szewska czy most Uniwersytecki.

W programie tegorocznego tygodnia jest sporo atrakcji. Na najmłodszych czekają warsztaty i spektakle, dla starszych warsztaty, prelekcje dla wszystkich przejażdżki zabytkowym tramwajem czy pokazy kulinarne.

Na początek zajezdnia

W sobotę, 16 września, na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zaprasza wrocławskie MPK, który organizuje Dzień Otwarty. To nie lada gratka dla miłośników transportu, ale i dla najmłodszych.

W godz. 10.00-16.00 na terenie zajezdni przy Powstańców Śląskich 209 można zobaczyć nowy tabor, wziąć udział w nauce jazdy tramwajem czy skorzystać z licznych wycieczek: specjalnym autobusem na zajezdnię autobusową przy ul. Obornickiej, na piknik ekologiczny na ul. Na Grobli, czy do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej.

17 września świętujemy na ul. Krupniczej

W niedzielę, między godzinami 11.00 a 17.00 ulica Krupnicza zamieni się w deptak bez samochodów tylko z tramwajami. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zielone przystanki na ul. Krupniczej

Na przystankach zostaną ustawione duże kwadratowe donice wypełnione ziołami i innymi roślinami. Ideą tego projektu jest stworzenie zielonej alei, deptaku dla mieszkańców. Na zakończenie każdy z uczestników wydarzenia będzie mógł zabrać ze sobą doniczkę z melisą, miętą lub inną rośliną zielarską.

Muzealniaki, maszyna parowa i schoolbus

Tuż przy NFM zaparkuje amerykański schoolbus. Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska – Oddział w Jaworzynie Muzeum Kolejnictwa na Śląsku zaprezentuje mniejsze eksponaty kolejowe oraz maszynę parową. Każdy będzie mógł przenieść się w czasie sprawdzając, jak działa.

Wielu rodziców, planując weekendowe rozrywki, staje przed dylematem: czy dzieci w muzeum nie będą się nudzić? Czy przypadkiem nie zniszczą eksponatów lub nie zakłócą wizyty innym zwiedzającym? Czy z niemowlakiem można w ogóle przyjść do muzeum czy galerii sztuki? Czy znajdzie się tam miejsce, by dziecko przewinąć czy nakarmić? W końcu: czy trzeba się do takiej wizyty wcześniej przygotować? Na te i wiele innych pytań ma odpowiedź Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu promując akcję #muzealniaki.

Znakowanie rowerów i nie tylko

Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej oraz Bike Cafe i Bike Garage wspólnie z Policją Stare Miasto uruchomią punkt znakowania rowerów. Mieszkańcy sami będą mogli naprawić swoje rowery przy pomocy profesjonalnych narzędzi, a serwisanci Hultaj będą wspierać radą i pomagać przy pracy. "Bike kitchen" to otwarty serwis, gdzie wspólnie można rozwiązywać problemy związane z naprawą i serwisowaniem rowerów.

Każdy, kto podejmie wyzwanie i napędzi mikser, będzie mógł wypić pożywny koktajl. Do rozdania mamy 200 koktajli w 2 smakach.

Magdalena Grobelna-Jackowiak opowie o procesie graficznym i sitodruku jako technice powielania wzoru i odbijaniu na tkaninie. Zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił w odbijaniu grafik na bawełnianych torbach. Do rozdania 200 toreb.

Stanowiska informacyjne WBO i Nowe Studium Wrocławia

Pracownicy Biura ds. Partycypacji Społecznej i Biura Rozwoju Wrocławia chętnie opowiedzą o szczeblach związanych z Wrocławskim Budżetem Obywatelskim oraz aktualnie tworzonym Nowym Studium.

Dzień bez samochodu

22 września decyzją Rady Miejskiej we Wrocławiu jazda komunikacją miejską jest bezpłatna.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
akcja
MPK Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....