TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tydzień Mobilności 2017 w Poznaniu
TransInfo,pl - Opublikowano: 12.09.2017 13:26:25
ETZT 2017: Poznań z festynem, grami i darmowym rowerem miejskim

"Dzielmy się mobilnością" - to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Od 16 do 22 września na poznaniaków czeka mnóstwo atrakcji: festyn rodzinny w zajezdni na Franowie, gry miejskie, darmowe przejazdy Poznańskim Rowerem Miejskim i wiele innych wydarzeń. Punktem kulminacyjnym będzie Dzień bez Samochodu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Poznaniu

Poznań po raz kolejny przyłącza się do europejskich działań w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Trwająca kilka dni akcja ma zachęcać mieszkańców miast do wybierania alternatywnych dla samochodów środków podróżowania: komunikacji miejskiej, spacerów i jazdy na rowerze.

- "Nowoczesne miasto nie może opierać się wyłącznie na ruchu samochodowym - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. - Samochody są potrzebne, ale chcemy przekonać poznaniaków, by przesiadali się też do autobusów i tramwajów, jeździli rowerami i chodzili pieszo. Przygotowaliśmy szereg działań, które mają zachęcić do tego mieszkańców miasta.

W najbliższą sobotę na przystankach tramwajowych "Most Teatralny" i "Kaponiera" oraz na ulicy Półwiejskiej pracownicy ZTM będą zapraszać do korzystania z pojazdów komunikacji miejskiej.

- "Chcemy przekonywać nieprzekonanych - podkreśla Piotr Snuszka, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. - Zależy nam na tym, by promować wzajemną życzliwość wobec wszystkich użytkowników dróg. Będziemy to robić, m.in. w jeżdżącym po mieście tramwaju linii nr 14.

Podczas Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju już od 2005 roku mieszkańcy miast na całym świecie zmieniają na jeden dzień miejsca parkingowe w przestrzeń aktywności sąsiedzkiej. Tak będzie i w Poznaniu. Akcja Park (ing) Day odbędzie się w sobotę na ul. Za Bramką.

- "Chcemy zaprosić wszystkich, także kierowców, do wzięcia udziału w 80-metrowym Pasie Kultury, jaki, wspólnie z wieloma podmiotami, stworzymy na ul. Za Bramką na odcinku od wyjazdu z parkingu do ul. Wszystkich Świętych - mówi Joanna Pańczak z Fundacji Malta. - W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę poznaniaków na parkingi podziemne i buforowe, które są w nowoczesnym mieście bardzo potrzebne.

Do wspólnego świętowania dołączą kawiarnie, małe przedsiębiorstwa i instytucje kultury w całym Poznaniu.

- Chcemy pokazać, że ulica w mieście może i powinna pełnić różnorodne funkcje, być przestrzenią, w której jest miejsce dla różnych aktywności - dodaje Franciszek Sterczewski z Fundacji Malta.

Start 17 września

W niedzielę, 17 września, MPK zaprasza na rodzinny festyn w zajezdni na Franowie, na który dowiozą poznaniaków darmowe tramwaje kursujące na trasie Franowo - Rondo Śródka - Plac Wielkopolski - Fredry-Most Teatralny -Rondo Kaponiera - Św. Marcin-Towarowa - Rondo Rataje-Franowo.

- "Zapraszamy wszystkich mieszkańców - zachęca Iwona Gajdzińska, rzeczniczka prasowa MPK. - Mamy na Franowie najnowocześniejszą zajezdnię tramwajową w Europie i przygotowaliśmy w niej wiele niepodzianek dla całych rodzin. Atrakcji na pewno nie zabraknie.

Podczas festynu będzie można wziąć udział w wielu wydarzeniach, m.in. pod okiem studentów z Uniwersytetu Artystycznego odbyć podróż łazikiem po Księżycu. Przewidziano stoisko i kwestę Stowarzyszenia Dzieciaki Chojraki, a dzięki współpracy z Kołem Naukowym "Logistyka" Politechniki Poznańskiej, będzie można wziąć udział w grze terenowej. W zajezdni stanie też stoisko Zarządu Dróg Miejskich, gdzie rozdawane będą przewodniki rowerowe.

Kulminacją Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie Europejski Dzień bez Samochodu, który przypada 22 września. Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby.

Przewidziano też promocję dla użytkowników Poznańskiego Roweru Miejskiego, w ramach której pierwsza godzina wypożyczenia jednośladu będzie tego dnia darmowa.

Najważniejsze wydarzenia w skrócie

Sobota - 16 września:

Godz. 11 - 15: wydarzenia na przystankach tramwajowych "Most Teatralny" (w kierunku Fredry) i "Kaponiera" oraz na ulicy Półwiejskiej przy Starym Marychu i Caffe Bimba. ZTM będzie promować przesiadanie się na różne środki transportu publicznego, ekologię i zdrowy tryb życia, a także wzajemną życzliwość w relacjach użytkowników miejskiej przestrzeni. Jeden z eventów zaplanowano w tramwajach kursujących na linii nr 14.

Szczegóły na stronie internetowej: www.ztm.poznan.pl

Godz. 11-15: gra miejska pod hasłem "Przesiądź się". Nagrodą dla zwycięzców będą 30-dniowe okresowe bilety sieciowe na strefę A. Zapisy chętnych poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.przesiadzsie.pl

Godz. 11 do 17: na ul. Za Bramką, między ul. Wszystkich Świętych, a pl. Kolegiackim - akcja Park (ing) Day Poznań 2017. Powstanie specjalny Pas Kultury, który Fundacja Malta stworzy razem z wieloma partnerami. Finałem będzie pokaz filmu "Kto Cię uczył jeździć?" na poziomie -3 parkingu Za Bramką.

Szczegóły na stronie internetowej: http://malta-festival.pl/pl/festival/news/parking-day-poznan-2017.

Niedziela - 17 września:

Godz. 12 - 16: rodzinny festyn dla pasażerów w zajezdni tramwajowej na Franowie. Wśród atrakcji: inauguracja aplikacji mobilnej My MPK , animacje sportowe (przy współpracy z Akademią Reissa), warsztaty dla dzieci, strefa zabaw dla najmłodszych, wycieczki po terenie zajezdni (m.in. przejazd przez myjnię, próbny tor hamowania), wystawa pojazdów szynowych, autobusów oraz nowych egzemplarzy taboru specjalistycznego, np. Montrak 6PS czy Scania R 420.

Piątek - 22 września:

Dzień Bez Samochodu

Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego ZTM na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Jeden ważny dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu dla jednej osoby.

Przewidziana jest też promocja dla użytkowników Poznańskiego Roweru Miejskiego, w ramach której pierwsza godzina wypożyczenia jednośladu będzie tego dnia darmowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
akcja
ZTM Poznań
MPK Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....