TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tydzień Mobilności 2017 w Gdyni - z trolejbusami
TransInfo,pl - Opublikowano: 14.09.2017 11:00:20
Tydzień Mobilności 2017 w Gdyni - z trolejbusami

Od 16 do 22 września obchodzimy w tym roku Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Aby zachęcić mieszkańców do myślenia o bardziej ekologicznych metodach przemieszczania się, w tym czasie Gdynia zaprasza na rodzinny festyn, do podróżowania bezpłatnymi trolejbusami oraz do pozostawienia samochodów w garażu – choć na jeden dzień!


W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu oraz Europejski Dzień Trolejbusowy, świętowany od 2010 r. W Gdyni głównym wydarzeniem obchodów będzie niedzielny, rodzinny festyn. 17 września od godz. 11.00 do 15.00 zapraszamy wszystkich na aleję Jana Pawła II.

Na miejscu będzie można wziąć udział w grze miejskiej poświęconej komunikacji miejskiej oraz w wielu kreatywnych aktywnościach: uszyć sobie "nerkę" z pracownią torebek Mana Mana, udekorować worek-plecak z pracownią krawiecką Lilki Szpilki czy własnoręcznie zrobić sobie rowerową biżuterię ze Stowarzyszeniem Rowerowa Gdynia.

Festyn będzie także okazją do zapoznania się z ciekawymi pojazdami – rowerem towarowym Tczewskich Kurierów Rowerowych, najstarszym i najnowszym gdyńskim trolejbusem, samochodem trolejbusowego pogotowia sieciowego czy designerskimi rowerami ze stajni Oldie&Goldie. Chętni przetestują także rower elektryczny sopockiej firmy Interbike, skuter elektryczny wraz z aplikacją Blinkee oraz 10 nietypowych rowerów.

Najmłodsi będą mogli zmierzyć się ponadto na rowerowym torze przeszkód sędziowanym przez Policję. W trakcie festynu rozdane zostaną również nagrody za udział w konkursie "Do pracy jadę rowerem".

17 września aleja Jana Pawła II, ze względów bezpieczeństwa uczestników imprezy, będzie zamknięta dla ruchu samochodowego na całej długości. Festyn organizowany jest przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej i Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni.

Inne atrakcje

Dodatkowo 16 września Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej i Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni uruchomią cztery bezpłatne linie autobusowe:

  • 101 na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP – Gdańsk Urząd Wojewódzki – Gdynia Dworzec Główny PKP, obsługiwaną przez nowoczesne autobusy przegubowe. Na tej trasie będą obowiązywać wszystkie istniejące przystanki

  • 201 na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP – Dworzec Morski – Muzeum Emigracji –Przystań Żeglugi – al. Jana Pawła II – Gdynia Dworzec Główny PKP, obsługiwaną przez Solaris Trollino 12M z napędem pomocniczym.

  • 301 na trasie: Gdynia Dworzec Główny PKP – Węzeł F. Cegielskiej – Gdynia Dworzec Główny PKP.

  • 401 na trasie: Sopot Reja – al. Niepodległości – Podjazd – Kościuszki – 3 Maja – al. Niepodległości – Sopot Reja, obsługiwaną przez autobus zabytkowy Krupp L4500D z 1938 r.

Z kolei w piątek 22 września przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia, na podstawie Uchwały Rady Miasta Gdyni, wszyscy właściciele i współwłaściciele samochodów osobowych będą mogli poruszać się bezpłatne gdyńskimi autobusami i trolejbusami. Wystarczy, że będą mieli przy sobie ważny dowód rejestracyjny auta. Bezpłatne przejazdy będą również możliwe w tramwajach i pociągach SKM i PKM – w całym Trójmieście.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
akcja
PKT Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....