TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tychy z dotacją na kolejny parking P&R
TransInfo.pl - Opublikowano: 27.09.2020 17:00:18
Tychy z dotacją na kolejny parking P&R; fot. mzuim.tychy

Przy unijnym wsparciu samorząd Tychów zbuduje kolejny parking wielopoziomowy. Powstanie on u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach (przy szpitalu specjalistycznym Megrez).

Miasto w czwartek, 24 września,  poinformowało o otrzymaniu dotacji do inwestycji.

117 miejsc

Jak wynika z informacji tyskiego magistratu, na dwupoziomowym parkingu znajdzie się 117 miejsc dla samochodów osobowych, a także 48 miejsc dla rowerów oraz 22 miejsca dla motocykli; wokół zostanie też przebudowana infrastruktura komunikacyjna. Do oszacowanego na 14,9 mln zł zadania tyski samorząd starał się o dotację na poziomie 11,5 mln zł.

Taki wniosek miasto złożyło do ostatniego w obecnej unijnej perspektywie finansowej konkursu dot. transportu niskoemisyjnego, prowadzonego w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych (ZIT - to instrument Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego, w którym samorządy lokalne w znacznej mierze decydują o podziale dostępnych środków).

Ostatni w tej perspektywie taki konkurs woj. śląskie ogłosiło na początku listopada 2019 r. Przewidziano w nim ponad 171 mln zł na dotacje do inwestycji m.in. w centra przesiadkowe, inteligentne systemy transportowe i tabor autobusowy w centralnej części woj. śląskiego.

20 projektów

Jak wynika z informacji na stronach samorządu woj. śląskiego, procedurę oceny formalnej przeszło w tym naborze 20 projektów.

Znacznie większe od tyskiego projekty infrastrukturalne złożyły w nim m.in. samorząd Bytomia (budowa węzła przesiadkowego na placu Wolskiego za 137,6 mln zł, przy wnioskowanej dotacji 111,9 mln zł), władze Dąbrowy Górniczej (III etap przebudowy infrastruktury komunikacyjnej miasta pod kątem zrównoważonego transportu za 123,8 mln zł, przy wnioskowanej dotacji 87,8 mln zł), a także miasto Zabrze (rozbudowa dworca autobusowego za 119,5 mln zł, przy wnioskowanej dotacji 96,4 mln zł).

W tym samym naborze złożono też m.in. kilka wniosków o dofinansowanie zakupów taboru autobusowego – gazowego, hybrydowego i elektrycznego.

Dotąd władze woj. śląskiego nie opublikowały oficjalnej informacji o przyznaniu dotacji w tym konkursie.

Perspektywa 2021

-"Po podpisaniu umowy o dofinansowanie rozpoczną się procedury przetargowe i wybór wykonawcy. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, prace nad realizacją inwestycji rozpoczną się w pierwszej połowie 2021 r." – zapowiedział w czwartkowej informacji o swojej inwestycji tyski magistrat.

Ma to być już kolejny wielopoziomowy parking typu park&ride w Tychach, którego samorząd w poprzednich latach działał równolegle na rzecz uruchomienia szybkich, regionalnych połączeń kolejowych do Katowic. Parkingi takie działają przy głównym dworcu kolejowym i przystanku Tychy Lodowisko. Do bezpłatnego korzystania z nich uprawniają specjalne bilety kolejowe.

W poprzednim konkursie w tej dziedzinie Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO) w październiku 2019 r. między 10 inwestycji podzielono ponad 256 mln zł wsparcia.

W woj. śląskim poprzez lokalne samorządy wdrażające ZIT i RIT rozdzielanych jest około 32 proc. środków tamtejszego RPO na lata 2014-2020 (RPO). Dostały one do podziału 1,1 mld euro.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
parking
Tychy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....