TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tychy: nowe bilety, nowe przepisy
TYCHY.PL - Opublikowano: 28.04.2015 19:15:00
Tychy: nowe bilety, nowe przepisy

Od 1 maja wchodzi w życie nowa taryfa MZK Tychy, a wraz z nią kilka nowości, m.in. bilet uprawniający do przejazdów 5-minutowych, bilet półroczny dla uczniów czy bilet kwartalny na jedną gminę.

Ceny biletów pozostaną bez zmian, z jednym wyjątkiem; bilety jednorazowe na przejazd linią przyśpieszoną E-2 będą tańsze (6 zł normalny i 3 zł ulgowy). Nowe zastosowanie zyska bilet za 1,50 zł. Do tej pory funkcjonuje on jako bilet ulgowy przy przejazdach do 20 minut. Teraz będzie także uprawniał osoby bez ulgi do przejazdów liniami MZK Tychy w czasie do 5 minut. Bilet ten będzie dostępny w całej sieci sprzedaży oraz u kierowców.

Kolejną nowością będzie półroczny (semestralny) bilet dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Będzie on ważny w dni nauki szkolnej (czyli bez sobót, niedziel, ferii i dni świątecznych) na trasie pomiędzy miejscem zamieszkania a szkołą. Cena tego biletu będzie korzystna: 150 zł za semestr (bilet miesięczny ulgowy kosztuje 46,50 zł).

W taryfie pojawi się też nowy bilet kwartalny (K-1), obowiązujący na terenie jednej gminy. Jego cena (236 zł) będzie korzystniejsza niż cena zakupu 3 biletów miesięcznych (93 zł każdy). Do tej pory w ofercie MZK Tychy był jedynie bilet kwartalny na 2 i więcej gmin.

Dla posiadaczy biletów okresowych, MZK wprowadza też dodatkowy bonus. Każdy rodzic lub opiekun posiadający ważny bilet okresowy będzie mógł bezpłatnie przewozić dzieci do lat 16 przez całe wakacje letnie, a także ferie zimowe, weekendy i święta (do tej pory ta opcja działała tylko w weekendy, nie uwzględniała ferii i wakacji).

Będzie jeszcze jedna zmiana dotycząca biletów okresowych; zyskają one ważność w liniach ?cmentarnych? (Cm) uruchamianych co roku w okresie Wszystkich Świętych. Do tej pory w autobusach linii Cm ważne były tylko bilety jednorazowe.

Jest też zmiana dotycząca opłat za przejazd bez ważnego biletu. W numerze 386 TT (z 14 kwietnia br.) napisaliśmy (opierając się na informacjach otrzymanych od MZK Tychy), że dopuszczalny czas podróży na biletach 20, 40 i 90 minutowych wydłuży się w każdym przypadku o 10 proc. MZK Tychy precyzuje jednak tę informację: Czas podróży dopuszczalny za biletami 20, 40 i 90 minutowymi nie wzrasta wraz ze zmianą taryfy, a opcja wydłużenia czasu ważności biletów o 10 proc. jest wyłącznie wariantem awaryjnym, pomyślanym na wypadek szczególnych okoliczności, np. przegapienia przystanku.

? W takim przypadku do tej pory kontroler nakładał opłatę dodatkową za przejazd bez ważnego biletu, bez możliwości jej anulowania ? wyjaśnia Andrzej Ochman, dyrektor MZK Tychy. ? Nowość polega na tym, że jeżeli czas zostanie przekroczony o nie więcej niż 10 proc., będzie możliwość wyjaśnienia sytuacji w siedzibie MZK Tychy oraz uiszczenia wyłącznie opłaty manipulacyjnej wysokości 15 zł.

Andrzej Ochman zapowiada, że szczegóły związane z interpretacją nowego przepisu będą zawarte w dodatkowych informacjach, opublikowanych na stronie www.mzk.pl.

Przypominamy też o innych zmianach: od 28.04 linii 253 kursuje zgodnie z nowym rozkładem jazdy. Od 1 maja wprowadzone zostaną korekty do rozkładów jazdy linii: 31, 54, 181, 251, 274, 627, 686 (linie dojeżdżające do Bierunia, Oświęcimia i innych sąsiednich gmin na wschód od Tychów. Natomiast 6 maja zostanie uruchomiona nowa linia trolejbusowa F.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tychy
bilety

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....