TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Trzydzieści prac w konkursie na grafikę dla Radomskiej Karty Miejskiej
- Opublikowano: 05.04.2019 11:57:00
Trzydzieści prac w konkursie na grafikę dla Radomskiej Karty Miejskiej

Trzydzieści prac zostało zgłoszonych w konkursie na grafikę przeznaczoną do wykorzystania na Radomskiej Karcie Miejskiej.

Pod ocenę komisji było poddanych 28, które spełniły wymogi formalne. Z nich wybrano 10 najlepszych. Teraz na te prace będą mogli głosować internauci. Głosowanie na Facebooku potrwa w dniach od 8 do 15 kwietnia.

Radom będzie zamawiać nowe karty miejskie, ponieważ nakład dotychczasowych powoli się już wyczerpuje. Jest to więc dobra okazja, aby pojawiły się na nich nowe motywy graficzne - przy współudziale pasażerów. Warto zaznaczyć, że ogólny wzór obu stron Radomskiej Karty Miejskiej pozostanie bez zmian - konkurs dotyczy jedynie zdjęcia lub grafiki, które znajdują się na awersie elektronicznego biletu. Do tej pory były to dwa ujęcia autobusów na placu Corazziego, fotografia gmachu Urzędu Miejskiego oraz kolorowa grafika promocyjna Radomia. Kolekcjonerzy kart z Polski, którzy przyjeżdżali do Radomia w celu wzbogacenia zbiorów, mówili, iż mamy jedne z najciekawszych graficznie rozwiązań.

Na ogłoszony konkurs wpłynęło 30 prac. Dwie nie zakwalifikowały się do oceny przez komisję konkursową (jedna z powodu wymiarów niezgodnych z regulaminem, druga z powodu dostarczenia jej po terminie). Obrady jury odbyły się 4 kwietnia w Urzędzie Miejskim. W skład komisji zostali powołani: zastępca prezydenta Radomia, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, kierowniczka Działu Taryfowo-Biletowego MZDiK, fotoreporter z radomskiego Urzędu Miejskiego, a także pracownik wieloosobowego stanowiska do spraw kontaktów z mediami w MZDiK. Ocenianie prac przebiegało następująco: każdy członek jury przyznawał każdej pracy oceny za pomysłowość i oryginalność (od jednego do pięciu punktów) oraz za związek pracy z tematyką (również w skali od 1 do 5). Potem punkty zsumowano.

Warto tu podkreślić, że każdy członek komisji oceniał zgłoszone prace indywidualnie, nie sugerując się liczbą punktów przydzielanych przez pozostałych oceniających. Nie było zatem tak, że ktoś proponował: "To jest ładne, wybierzemy właśnie to!". Prace miały przydzielone kody, więc nikt z jury nie mógł też na przykład sugerować się danymi autorów.

Członkowie komisji byli zachwyceni wysokim poziomem artystycznym większości prac. Widać było, że autorzy włożyli mnóstwo serca w przygotowanie grafik. W wielu dziełach widać było czytelne nawiązania do strategii marki Radomia. Część uczestników konkursu trafnie przedstawiła zagadnienia związane z historią bądź teraźniejszością komunikacji miejskiej. Wybór nie był zatem łatwy, ale po zsumowaniu liczby punktów do drugiego etapu przeszła dziesiątka prac.

Głosowanie na fanpejdżu Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji na Facebooku będzie możliwe od 8 do 15 kwietnia! Zgodnie z regulaminem konkursu liczba polubień będzie stanowiła 20 procent ogólnej oceny danej pracy. Musimy tu zaznaczyć, iż pod uwagę będą brane wyłącznie polubienia, czyli kliknięcia "lubię to"! Inne ikony ("super", "haha" itp.) nie będą podliczane. Oczywiście w głosowaniu facebookowym będzie można oddawać głos nie tylko na jedną pracę. Ostateczna ocena prac (zsumowanie wszystkich punktów) nastąpi do 19 kwietnia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
MZDiK Radom
karta miejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....