TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Trzy węzły przesiadkowe w Częstochowie. Jest przetarg
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 10.04.2018 17:38:06
Trzy węzły przesiadkowe w Częstochowie. Jest przetarg (wiz. UM)

Trzy węzły przesiadkowe, na których budowę częstochowski samorząd pozyskał blisko 27,5 mln zł unijnego dofinansowania, będą gotowe do połowy 2020 r. - podał we wtorek częstochowski magistrat, informując o ogłoszeniu kolejnego przetargu w tej sprawie.

Węzły przesiadkowe mają powstać przy trzech częstochowskich dworcach: Głównym, Stradom i Raków. Pierwotnie zakładano, że centra mogą być gotowe jeszcze w tym roku, nie udało się jednak skutecznie zakończyć postępowania przetargowego. W obecnym przetargu, ogłoszonym przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, oferty można składać do 8 maja, a całe przedsięwzięcie ma zakończyć się za ponad dwa lata, do końca czerwca 2020 r.

Węzły przesiadkowe mają usprawnić komunikację w Częstochowie: umożliwić łatwiejsze i wygodniejsze korzystanie z różnych form transportu oraz zachęcać do podróżowania komunikacją miejską, co w efekcie powinno zmniejszyć korki i poprawić płynność ruchu w mieście.

Projekt zakłada, że przy każdym z węzłów powstaną parkingi typu "park&ride" – łącznie ok. 380 miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. Ponadto drogi rowerowe połączą dworce z systemem miejskich ścieżek rowerowych. Obiekty będą monitorowane, przebudowane zostaną także wybrane odcinki ulic Piłsudskiego i Pułaskiego, a wokół węzła przy dworcu Raków powstanie nowy układ drogowy.

Zarówno nowe węzły przesiadkowe, jak i wybrane przystanki autobusowe i tramwajowe w Częstochowie będą objęte systemem dynamicznej informacji pasażerskiej, dzięki czemu osoby oczekujące na przystankach będą miały bieżącą informację, kiedy przyjedzie autobus czy tramwaj.

Na system złoży się 50 elektronicznych tablic - pierwszych 10 pojawi się na najpopularniejszych przystankach - w II Alei Najświętszej Marii Panny, przy domu handlowym Centrum, przy placach Biegańskiego i Daszyńskiego oraz przy Starym Rynku. Z systemu będą mogły korzystać także osoby niedowidzące i niewidome, dzięki planowanemu zakupowi około tysiąca specjalnych pilotów.

Na budowę węzłów przesiadkowych samorząd Częstochowy ma zagwarantowane blisko 27,5 mln zł unijnego dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Pozostałe pieniądze dołoży miejski samorząd.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Częstochowa
węzeł przesiadkowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....