TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Trzy oferty na kontrolę biletów WKD
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.07.2018 12:00:10
Trzy oferty na kontrolę biletów WKD

Duże zainteresowanie warszawskim przetargiem WKD na kontrolę biletów. Swoje oferty złożyły aż trzy firmy:

  • konsorcjum firm RR Security Grupa z Warszawy / Serinus z Warszawy, Refleks z Radomia i Aspekt z Torunia z ceną 2 300 100 PLN brutto / wynagrodzenie z tytułu 1 kontroli biletów 33,70 PLN brutto, wynagrodzenie z tytułu windykacji i opłat dodatkowych - 30% od każdej złotówki i wynagrodzenie z tytułu sporządzenia 1 wezwania do zapłaty - 5 PLN.

  • Renoma z Sopotu z ceną 4 603 280 PLN brutto / wynagrodzenie z tytułu 1 kontroli biletów 61,50 PLN brutto, wynagrodzenie z tytułu windykacji i opłat dodatkowych - 99% od każdej złotówki i wynagrodzenie z tytułu sporządzenia 1 wezwania do zapłaty - 5 PLN.

  • Rewizor z Gdyni z ceną 2 126 350, 60 PLN brutto / wynagrodzenie z tytułu 1 kontroli biletów 36,41 PLN brutto, wynagrodzenie z tytułu windykacji i opłat dodatkowych - 1% od każdej złotówki i wynagrodzenie z tytułu sporządzenia 1 wezwania do zapłaty - 5 PLN.

Z kolei budżet zamawiającego wynosił na te cel 1 837 333,40 PLN brutto.. co oznacza, że żadna z firm nie zmieściła się w kwocie, ale przekroczenie przez najtańszą ofertę Rewizora nie wydaj się być na tyle duże, aby ponowić przetarg. Zobaczymy zresztą, co postanowi komisja przetargowa WKD, która wybierze teraz najkorzystniejszą oferta w oparciu o 2 kryteria:

  • cenę brutto za wykonanie pojedynczej kontroli (40%),

  • cenę brutto będącą prowizją z opłat dodatkowych i manipulacyjnych (60%).

Co chce WKD?

Warszawska Kolej Dojazdowa Sp. z o.o. bierze się za gapowiczów. Innymi słowy spółka poszukuje w drodze przetargu nieograniczonego wykonawcy, który będzie świadczył usługi przeprowadzania kontroli biletów w pociągach WKD wraz z windykacją należności i dodatkowych opłat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowi kontrolerzy pojawią się od 1 sierpnia i będą sprawdzać bilety przez 22 kolejne miesiące.

Kontrole biletów – kiedy, gdzie i w jakim wymiarze?

Kontrole będą odbywać się na podstawie harmonogramu sporządzonego przez wykonawcę, ale uzgodnionego i zatwierdzonego przez przedstawiciela zamawiającego. Mają odbywać się codziennie (również w soboty, niedziele i dni świąteczne) w godzinach 6:00-22:00 w systemie dwuzmianowym tj. w godzinach od 6:00 do 14:00 oraz w godzinach od 14:00 do 22:00. Kontrole w godzinach 22:00 - 6:00 będą się odbywały zgodnie z rozkładem jazdy pociągów WKD, w liczbie 8 dni miesięcznie, ze szczególnym naciskiem na godziny nocne z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę, z uwzględnieniem imprez o charakterze masowym. Kontrole muszą być przeprowadzane na odcinkach linii kolejowej WKD: Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska oraz Warszawa Śródmieście WKD – Milanówek Grudów. Na każdej zmianie usługę kontroli biletów będzie wykonywała grupa kontrolerów składających się z minimum 2 osób. Zamawiający dopuszcza wolne od kontroli 2 dni w miesiącu. Przez 15 dni w miesiącu kontrole muszą odbywać się przez 16 godzin dziennie. W pozostałe dni miesiąca kontrole będą odbywać się w czasie 8 godzin dziennie. Wykonawca zostanie zobowiązany skontrolować minimum 1 450 pojazdów w miesiącu. Jednocześnie zamawiający przewidział, że wykonawca nie może przeprowadzić więcej niż 2 500 kontroli miesięcznie. Za wykonanie miesięcznie większej liczby kontroli, wykonawcy nie będzie przysługiwało wynagrodzenie. Do zadań wykonawcy będzie należało również prowadzenie kontroli dokumentów poświadczających uprawnienia do ulgowych, bezpłatnych przejazdów, zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującymi oraz aktami i regulaminami wewnętrznymi zamawiającego. WKD wymaga, aby kontrolerzy byli wyposażeni w urządzenie umożliwiające kontrolę "biletu na komórkę" – minimum dwa na grupę kontrolujących w celu sprawdzenia biletów zakodowanych na telefonie komórkowym, a także w urządzenie umożliwiające odczytywanie kodów 1D i 2D w tym kodów QR na legitymacjach osób niepełnosprawnych oraz w urządzenia, przystosowane do kontroli biletów ZTM Warszawa i biletów kodowanych na kartach innych przewoźników.

Windykacja należności

Oprócz powyższego, zwycięzca przetargu będzie miał obowiązek sporządzania i wydruku wezwań z tytułu: przejazdu osób lub przewozu rzeczy i zwierząt bez ważnego biletu na przejazd; przejazdu bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienia do ulgowych i bezpłatnych przejazdów; przewozu rzeczy wyłączonych z przewozu lub dopuszczonych na warunkach szczególnych. Wezwania mają być wystawiane podróżnym w pociągach zamawiającego. Do zadań wykonawcy należeć będzie także prowadzenie postępowania odwoławczego od nałożonych opłat dodatkowych, które będą bezpośrednio kierowane przez podróżnych do wykonawcy bądź za pośrednictwem zamawiającego (w przypadku złożenia odwołania przez pasażera u zamawiającego lub w kasie biletowej). To jednak nie wszystko. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia windykacji i egzekucji nieuiszczonych należności z tytułu niedopełnienia przez podróżnych obowiązku zapłaty należności przewozowych, naruszenia przepisów dotyczących przewożenia w pociągach zwierząt i rzeczy, spowodowanie zatrzymania środka transportu bez uzasadnionej przyczyny itp. W tym celu wykonawca będzie kompletował pełną dokumentację związaną z prowadzonymi kontrolami biletów, ujawnionymi pasażerami podróżującymi bez ważnego biletu, etapami postępowania w dochodzeniu wszystkich nałożonych kredytowych opłat dodatkowych, ewidencję wpływów z tytułu uregulowania należności.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
kontroler
WKD
Renoma
Rewizor
RR Security

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....