TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Trójmiasto synchronizuje wejście w sobotni rozkład jazdy [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.03.2020 11:30:52
Trójmiasto synchronizuje wejście w sobotni rozkład jazdy [FILM]; fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Od czwartku, 19 marca, komunikacja miejska w w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Wejherowie funkcjonować będzie według sobotnich rozkładów jazdy.

Zmiany w transporcie publicznym wejdą w życie w czwartek, 19 marca i obowiązywać będą do odwołania.

W tym samym czasie zmiany planują wprowadzić pozostali organizatorzy transportu publicznego w Metropolii Zatoki Gdańskiej (ZTM w Gdańsku, MZK Wejherowo i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego – jako organizator przewozów kolejowych).

Kolejowe zmiany

Od czwartku 19 marca zmianie ulega również rozkład jazdy pociągów SKM. Pociągi będą kursować z częstotliwością co 15 min. Ograniczone zostaną również kursy nocne. Zawieszone zostają także niektóre kursy pociągów na linii PKM. Wprowadzone zmiany obowiązują do 27 marca.

Na linii Szybkiej Kolei Miejskiej pociągi pojadą co 15 minut. Zmiany dotyczą odcinka Gdańsk Śródmieście - Gdynia Chylonia. Na dalszym odcinku, do Wejherowa częstotliwość kursowania nie ulega zmianie. Nie będzie także zmian w weekendy. W soboty i niedziele pociągi będą kursować zgodnie z obecnie obowiązującym tzw. zamknięciowym rozkładzie jazdy. Ograniczone będzie także kursowanie pociągów nocnych. Na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pociągi również pojadą rzadziej. Odwołanych zostanie kilkanaście połączeń.

Na wniosek samorządu województwa pomorskiego pasażerowie korzystający z pociągów Polregio oraz SKM, którzy zamierzają zrezygnować z przejazdów koleją, mogą zwrócić zakupione bilety okresowe (tygodniowe, miesięczne lub kwartalne). Co ważne, przy zwrocie nie będzie potrącana kwota odstępnego. Ta zasada dotyczy biletów okresowych, które zostały kupione nie później niż 13 marca 2020 r.

#zostańwdomu w Gdyni

W związku przerwą w zajęciach szkolnych oraz szeroko zakrojoną akcją społeczną #zostańwdomu znacznie zmniejszyła się liczba pasażerów gdyńskiego transportu publicznego. Reagując na te zmiany ZKM Gdynia od czwartku, 19 marca wprowadza sobotnie rozkłady jazdy. Dodatkowo, od wtorku 17 marca niektóre linie będą funkcjonować z ograniczoną liczbą kursów, bądź zostaną tymczasowo zawieszone.

- Zmiany rozkładu koordynujemy w skali Trójmiasta. Wprowadzimy je dopiero od czwartku po to, aby ich sobotnie wersje jednocześnie zaczęły obowiązywać w Gdyni, Gdańsku, Wejherowie, a także w pociągach SKM. W ten sposób - choć znacznie rzadsze - nadal będą ze sobą zintegrowane. Dodatkowo już dziś wprowadzamy drobniejsze zmiany na liniach, na który wydaje się to najbardziej uzasadnione. Naszym celem jest ograniczenie do niezbędnego minimum ryzyka zarażenia się - zarówno dla pasażerów, jak i naszych kierowców. Poza tym liczymy się, że w najbliższych dniach nadal będzie nam bardzo ubywało personelu z powodu kwarantann, opieki nad dziećmi i zwolnień lekarskich i w niedługim czasie szerszej siatki połączeń nie mielibyśmy kim obsadzić - tłumaczy Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Zobaczcie to na filmie:


Sobotnie rozkłady zostaną wzmocnione na wszystkich liniach pospiesznych – J, K, R, S, W, X i Z (z wyjątkiem niefunkcjonującej linii F do nieczynnego Terminala Promowego), które będą funkcjonować wg rozkładów jazdy zbliżonych do obowiązujących w dni powszednie wolne od nauki szkolnej.

Zmiany dotyczyć będą także linii:

F – zawieszone funkcjonowanie,

21 – zawieszone funkcjonowanie,

27 – częstotliwość zostaje ograniczona do 24-30 minut,

34 – częstotliwość zostaje ograniczona do 60 minut,

121 - zawieszone funkcjonowanie w szczycie popołudniowym,

209 – zawieszone funkcjonowanie w szczycie popołudniowym,

159 – liczba kursów zostaje ograniczona;

145 – częstotliwość w godzinach szczytu zostaje ograniczona do 30-40 minut,

153 – częstotliwość w godzinach szczytu zostaje ograniczona do 30-40 minut.

11 wyjątków w Gdańsku

Od czwartku, 19 marca, komunikacja miejska w w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Wejherowie funkcjonować będzie według sobotnich rozkładów jazdy. Przypominamy, że w Gdańsku od niedzieli, 15 marca, w dni powszednie został wprowadzony rozkłady jazdy jak w ferie.

- To następstwo walki z koronawirusem - mówił Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora ZTM. - Kto z dorosłych może, pracuje zdalnie, a uczniowie odpowiedzialnie zostają w domu. Skutek jest taki, że część autobusów i tramwajów jeździ niemal pusta.

- Od rana obserwujemy bardzo mały ruch w komunikacji publicznej. Po konsultacji z samorządami Gdyni, Sopotu, Wejherowa oraz samorządu województwa zdecydowaliśmy wspólnie, że od najbliższego czwartku, 19 marca nasze komunikacje publiczne będą funkcjonowały zgodnie z sobotnimi rozkładami jazdy. Decyzja obowiązuje do odwołania - napisał na swoim profilu na FB zastępca prezydent Gdańska Piotr Borawski.

- Od czwartku, 19 marca, do odwołania we wszystkie dni powszednie na liniach tramwajowych i autobusowych w sieci komunikacyjnej ZTM w Gdańsku będą obowiązywać sobotnie rozkłady jazdy. Wyjątek stanowią linie tramwajowa 7 oraz dziesięć linii autobusowych, zgodnie z poniższym opisem. - informuje z kolei Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

TRAMWAJE

Linia 7

będzie funkcjonować wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością co około 20 minut.

AUTOBUSY

Linia 107

będzie funkcjonować wg specjalnego rozkładu jazdy.

Linia 138

wybrane kursy tej linii będą obsługiwane przez autobusy przegubowe, zamiast przez autobusy standardowe.

Linia 157

będzie funkcjonować wg specjalnego rozkładu jazdy – jak w sobotę, ale z dodatkowymi kursami w godzinach szczytu przewozowego.

Linia 166

będzie funkcjonować wg specjalnego rozkładu jazdy.

Linia 195

będzie funkcjonować wg niezmienionego, powszedniego rozkładu jazdy.

Linia 262

będzie funkcjonować wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością co około 20 minut.

Linia 267

będzie funkcjonować wg specjalnego rozkładu jazdy, który zakłada realizację kursów zbliżonych do zaplanowanych w powszednim rozkładzie jazdy oraz dodatkowych kursów, celem odciążenia linii 167 w godzinach szczytu przewozowego.

Linia 268

będzie funkcjonować według niezmienionego, powszedniego rozkładu jazdy.

Linia 269

będzie funkcjonować według niezmienionego, powszedniego feryjnego rozkładu jazdy.

Linia 512

będzie funkcjonować według niezmienionego, powszedniego rozkładu jazdy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
rozkład
Gdynia
Gdańsk
Pomorskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....