TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Trójmiasto: Bilet metropolitalny rzadko kupowany
DZIENNIK BAŁTYCKI 25.01.2008 - Opublikowano: 31.01.2008 12:52:41
Trójmiasto: Bilet metropolitalny rzadko kupowany

Na wspólny bilet, dzięki któremu można jeździć środkami komunikacji miejskiej i pociągami, czekaliśmy od wielu lat. Obowiązuje on od prawie miesiąca i niestety nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem pasażerów w aglomeracji trójmiejskiej.
W Wejherowie bilety metropolitalne można nabyć bez problemu w kilkunastu miejscach: w kioskach ruchu i we wszystkich kasach biletowych SKM. Niestety, niektóre kioski nie sprzedały jeszcze ani jednego takiego biletu, a panie z kas PKP przyznają, że jak uda im się sprzedać jeden dziennie, to dużo. –Ludzie pytają o ten bilet, rzadko jednak który klient go kupuje –przyznaje jedna ze sprzedawczyń. A jeśli już ktoś kupuje, to na próbę ten 24-godzinny. Miesięcznego nie sprzedałam jeszcze ani jednego.
Hubert Kołodziejski, przewodniczący zarządu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, która koordynuje sprzedaż wspólnego biletu przyznaje, że na razie zainteresowanie nowym produktem jest małe.
–Jeśli w styczniu udałoby się dobić do liczby 2 tys. sprzedanych biletów w całej aglomeracji, to będziemy szczęśliwi –mówi Kołodziejski. –Docelowo chcemy sprzedawać 6 tys. biletów miesięcznie. Teraz jednak sprzedaż dopiero rozkręca się, stad tak mała liczba sprzedanych biletów. W samym Wejherowie sprzedaliśmy ok. 250 biletów, z czego jedna piąta to bilety okresowe, reszta to bilety 24-godzinne, głównie na pociągi SKM oraz autobusy wejherowskiej komunikacji miejskiej. Będziemy zachęcali pasażerów do zakupu wspólnego biletu, już trwają specjalne akcje promocyjne.
W autobusach komunikacji miejskiej wejherowskiej, gdyńskiej i gdańskiej zawieszono plakaty informujące o wspólnym bilecie. Natomiast od najbliższego poniedziałku w kolejkach SKM specjalnie wyznaczone do tego osoby będą rozdawały ulotki informujące o korzyściach wynikających z posiadania wspólnego biletu oraz informujące o taryfach na poszczególne środki transportu.
Przypomnijmy, że bilet metropolitalny obowiązuje na terenie Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej (Gdańsk, Sopot, Gdynia, Żukowo, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Wejherowo miasto i gm. wiejska, Reda, Rumia, Luzino, Kosakowo. Bilet ten występuje jako: okresowy: 30-dniowy albo miesięczny 24-godzinny. Okresowy bilet metropolitalny jest biletem elektronicznym zapisywanym na kartach elektronicznych wszystkich organizatorów komunalnej komunikacji miejskiej, tj. ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo. 24-godzinny bilet metropolitalny jest biletem papierowym –bilet na okaziciela –ważnym przez kolejne 24 godziny od momentu skasowania dokonanego niezwłocznie po wejściu do autobusu, tramwaju lub trolejbusu podczas realizacji pierwszego przejazdu lub przed rozpoczęciem podróży pociągiem SKM (w przypadku biletu kolejowo-komunalnego) jako pierwszym środkiem transportu. Bilet kolejowo-komunalny skasowany w kasowniku SKM jest ważny przez 24 godziny od wydrukowanego na bilecie czasu skasowania lub do końca wydrukowanej tej samej strefy czasowej w dniu następnym.
Bilety metropolitalne wszystkich rodzajów występują także jako bilety metropolitalne ulgowe, tj. uprawniające do przejazdu z ulgą 50 proc. Do korzystania z przejazdów ulgowych uprawnieni są: kombatanci, inwalidzi słuchu, emeryci i renciści oraz wdowy/wdowcy po emerytach i rencistach, dzieci w wieku 4 do 7 lat, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, ponadpodstawowych, policealnych i ponadgimnazjalnych do dnia 31 grudnia ukończenia 24 roku życia, studenci szkół wyższych, doktoranci.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
Trójmiasto
ZTM
Gdańsk
ZKM
MZK
Wejherowo
Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....