TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Transportowy projekt na granicy polsko-słowackiej
MR TL, TransInfo - Opublikowano: 12.05.2017 14:34:36
Pierwsze projekty edukacji transgranicznej oraz transportu multimodalnego na polsko-słowackim pograniczu / fot. MR

Komitet Monitorujący programu Interreg Polska-Słowacja zatwierdził do dofinansowania 3 projekty edukacji transgranicznej oraz 1 projekt wspierający rozwój transportu multimodalnego na polsko-słowackim pograniczu. Komitet obradował 10 maja 2017 r. w Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji.

Projekty z tych obszarów to nowość w programie, a przez to i swego rodzaju wyzwanie dla beneficjentów. Liczymy na to, że dzięki tym inwestycjom będziemy mieli już przetarte nowe szlaki w polsko-słowackiej współpracy – powiedział Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju, obecny na posiedzeniu Komitetu.

Projekty edukacyjne zakładają m.in. wymianę doświadczeń, przedsięwzięcia pilotażowe, praktyki zawodowe oraz wyjazdy studyjne. Łącznie w tych inicjatywach weźmie udział ponad 3 tys. osób z Polski i Słowacji.

Czas na transport

Z kolei inwestycja Budowa parkingów w Gminie Łodygowice i Kysuckim Novym Meste w ramach rozwoju transportu multimodalnego na pograniczu polsko-słowackim odpowiada na potrzeby pogranicza, jakimi są węzły przesiadkowe integrujące komunikację zbiorowej z indywidualną. W tych gminach powstaną parkingi typu park&ride. Mieszkańcy sąsiadujących gmin oraz przybywający tu turyści po pozostawianiu samochodów na parkingu będą mogli w wygodny sposób kontynuować dalszą podróż, skorzystać z przesiadki do środków zbiorowej komunikacji np. pociągu (trasa Katowice – Zwardoń) lub skorzystać z możliwości udania się na wycieczkę rowerową w najbliższej okolicy lub do sąsiedniej gminy. Dodatkowo projekt zakłada po stronie polskiej budowę m.in. zatoki autobusowej, wiaty rowerowej, placu zabaw.

Wszystkie zatwierdzone projekty z obszaru edukacji i transportu multimodalnego są bardzo ważne dla rozwoju pogranicza polsko-słowackiego. Mam nadzieję, że zostaną sprawnie wdrożone, a ich wysoka jakość pozwoli na prezentację rezultatów tych projektów na szerszym forum społeczności europejskiej – powiedziała Katerina Mihaľova, dyrektorka generalna pionu ds. programów transgranicznych w słowackim Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
Słowacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....