TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Transportowe podsumowanie prezydenta Wrocławia
TransInfo.pl - Opublikowano: 01.03.2019 09:30:29
Sto transportowych dni prezydenta Wrocławia

W 100 pracach wyznaczonych na pierwszych 100 dni prezydentury Jacka Sutryka znalazły się także transportowe zadania. Sprawdzamy, co udało się zrobić w tym zakresie.

28 lutego, w setnym dniu urzędowania Sutryk na konferencji prasowej podsumował listę stu zadań zapowiedzianych na początku kadencji, jakie udało mu się zrealizować.

Torowiska i buspasy

Wśród zrealizowanych działań w obszarze komunikacji, Sutryk wymienił zakończony audyt torowisk i opracowanie planu ich remontu na lata 2019-2023.

-"Zakłada on sukcesywne naprawy wszystkich wymagających tego odcinków. Oprócz tego wprowadzamy ułatwienia dla komunikacji zbiorowej, dlatego wydzielamy nowe buspasy. Chcemy, aby transport publiczny był realną alternatywą" – mówił. Podczas pierwszych stu dni prezydentury ogłoszony został także przetarg na budowę nowych mostów Chrobrego oraz opracowano koncepcję linii tramwajowej na Swojczyce.

Torowiska do remontu, więcej wydzielonych tras dla autobusów i tramwajów – to priorytety dla komunikacji miejskiej. Tylko w tym roku na remonty torowisk miasto przeznaczy 37 mln złotych. Zgodnie z zaleceniami dokumentu najpilniejszymi do wykonania w 2019 roku zadaniami są:

  • zakup i wymiana dwóch rozjazdów i skrzyżowania torowego na pl. Legionów;

  • remont torowiska w ul. Ślężnej – od ul. Wiśniowej do ul. Weigla – II etap (od ul. Dębowej do ul. Weigla);

  • remont torowiska w ul. Ślężnej – od ul. Sanockiej do ul. Kamiennej i dalej od ul. Kamiennej do ul. Kuronia

  • zakup rozjazdów tramwajowych: Podwale-Sądowa-Orląt Lwowskich, Świdnicka-Piłsudskiego, Podwale-Muzealna, Świdnicka-Podwale.

Kolejne zadania to wydzielanie torowisk i buspasy. Już podczas tegorocznych wakacji wydzielone pasy ruchu dla autobusów i pojazdów uprzywilejowanych pojawią się na ul. Krakowskiej, Podwalu i ul. Borowskiej. Rozpocznie się także projektowanie w kilku wariantach buspasa w ciągu ul. Krzywoustego (na odcinku 1300 m od zjazdu z osiedla Psie Pole do ulicy Brücknera).

Tramwajowa inwestycja

W ciągu 100 dni prezydentury, Wrocław ogłosił przetarg na budowę nowych mostów Chrobrego. Inwestycja znacząco poprawi komunikację w tym rejonie miasta. Trwają prace nad koncepcją tej trasy.

W dokumentacji przetargowej zakres inwestycji obejmuje budowę nowych mostów drogowych o przyjętych pomocniczo nazwach: Most Południowy (most nad Kanałem Przeciwpowodziowym) i Most Północny (most nad Kanałem Żeglugowym), wraz z powiązaniem ich z sąsiednimi ulicami, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 455 oraz budową i/lub przebudową sieci: gazowej, wodnej, kanalizacji deszczowej, MTTK, elektroenergetycznych wraz z oświetleniem.

Most Południowy będzie miał 153,51 m długości całkowitej. Z kolei Północny będzie o długości całkowitej 75,30 m. Co istotne, nowe mosty Bolesława Chrobrego będą budowane wraz torowiskiem. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 16 miesięcy na zakończenie zadania.

Jeden bilet

Ponadto prezydent deklaruj, że 1 września 2019 r. powinny zniknąć bilety jednorazowe na linie pospieszne, nocne oraz podmiejskie. Zastąpi je jeden bilet jednorazowy na wszystkie linie.

Bilet jednorazowy na wszystkie linie ma kosztować 3,40 zł normalny oraz 1,70 zł ulgowy. To założenia projektu nowej uchwały przygotowanej przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Po zakończeniu konsultacji projekt uchwały zostanie przekazany na sesję Rady Miejskiej 21 marca. Po zgodzie radnych zmiany zaczęłyby obowiązywać od września tego roku.

Wrocławskie rowery

Sutryk zadeklarował też, że zamierza utrzymać dotychczasowy poziom nakładów na infrastrukturę rowerową na poziomie 30 mln zł.

-"Budujemy nowe ścieżki i parkingi rowerowe. Chcielibyśmy, aby Wrocław był też bardziej przyjazny pieszym. Dlatego ogłosiliśmy już przetarg na remont 5 kilometrów chodników. W oparciu o historyczny trakt Hugona Richtera opracowujemy też pieszo-rowerową Promenadę Krzycką liczącą 7 kilometrów" – zapowiedział.

Wrocław chce być nadal liderem programów rowerowych w Polsce. Budowane są nowe trasy dla jednośladów, a w miejscach, które mogą wskazać mieszkańcy – parkingi czy wiaty rowerowe. W najbliższych latach trasy rowerowe powstaną między innymi na ulicach: Wyszyńskiego, Piaskowej, Janickiego, św. Katarzyny, Kraińskiego, Na Grobli, Walońskiej, Karkonoskiej, Hubskiej, Swobodnej, Żmigrodzkiej czy Dworcowej. Dalsze inwestycje rowerowe oraz rozszerzanie sieci tras rowerowych mają pozwolić na to, by wszystkie wrocławskie osiedla były skomunikowane drogami rowerowymi z centrum.

Największą – po otwartej pod koniec 2018 r. cyklostradzie wzdłuż ul. Grabiszyńskiej – inwestycją rowerową planowaną w najbliższych latach będzie Promenada Krzycka, czyli 7,5-kilometrowa trasa pieszo-rowerowa wzdłuż kolejowej obwodnicy towarowej.

Ponad tysiąc stojaków i wiaty dla rowerów pojawią się we Wrocławiu jeszcze w tym roku. W najbliższych tygodniach startuje, w rozbudowanej formie, Wrocławski Rower Miejski – to już 2000 rowerów i 200 stacji. Poza standardowymi rowerami IV generacji mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z 65 rowerów niestandardowych (rowery familijne typu cargo, tandemy, rowery elektryczne, rowery typu składak i handbike), w tym 35 rowerów dziecięcych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....