TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Transport w budżecie województwa warmińsko-mazurskiego
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 09.01.2019 15:07:07
Transport w budżecie województwa warmińsko-mazurskiego

Dochody na poziomie ponad 726 mln zł i wydatki w kwocie ponad 752 mln zł zakłada budżet woj. warmińsko-mazurskiego na 2019 r., uchwalony przez radnych sejmiku.

Według rządzącej koalicji KO-PSL będzie to budżet ambitny i proinwestycyjny. Za przejęciem projektu budżetu zagłosowało 17 radnych koalicji Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Obywatelskiej, które mają większość mandatów w 30-osobowym sejmiku. Przeciwko było 10 opozycyjnych radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Według radnych rządzącej koalicji jest to natomiast budżet proinwestycyjny i ambitny, nakierowany na rozwój regionu i jak najlepsze wykorzystanie środków zewnętrznych, m.in. do poprawy infrastruktury, zwłaszcza drogowej. W ich ocenie, budżet przewiduje stosunkowo niewielki deficyt w porównaniu z tegorocznym, a wykazany w nim wzrost dochodów pochodzących m.in. z podatku CIT świadczy o rozwoju przedsiębiorczości w regionie.

Budżet województwa na 2019 r. zakłada dochody na poziomie 726,7 mln zł, czyli o 22 proc. wyższe od tegorocznych. Wydatki ogółem mają wynieść 752,3 mln zł, tj. o 8,1 proc więcej niż w 2018 r. Planowany deficyt wyliczono na 25,6 mln zł.

Zdaniem marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina, zwiększenie planowanych wydatków w stosunku do mijającego roku jest spowodowane przystąpieniem do realizacji nowych zadań współfinansowanych z programów unijnych na lata 2014-2020, a także przeniesieniem części inwestycji drogowych z tego na przyszły rok.

Samorząd planuje w 2019 r. zaciągnięcie kredytu w wysokości 44,7 mln zł. Zakłada, że zadłużenie województwa na koniec przyszłego roku wyniesie 374,9 mln zł. W ocenie Brzezina, finanse województwa nie są zagrożone, a zadłużenie jest związane wyłącznie z realizacją zadań inwestycyjnych.

Jak mówił marszałek, budżet zapewni m.in. bezpieczny poziom finansowania zadań własnych w zakresie transportu kolejowego i lotniczego. Ponad 59,6 mln zł będzie przeznaczone na dopłatę do pasażerskich przewozów kolejowych, a 27,6 mln zł na dokapitalizowanie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach, funkcjonowanie tego lotniska i promocję.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
warmińsko-mazurskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....