TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Transport w budżecie Poznania na 2019 rok
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 21.12.2018 11:45:12
Transport w budżecie Poznania na 2019 rok

Poznań zamierza wydać w przyszłym roku rekordowe ponad 1,1 mld zł na inwestycje. Miejscy radni przegłosowali w czwartek budżet na 2019 rok.

Budżet poparło 22 radnych Koalicji Obywatelskiej i lewicy, przeciwko głosowało dziewięciu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Od głosu wstrzymał się jeden radny.

Dochody miasta mają w przyszłym roku wynieść 3 mld 756 mln zł, wydatki – 4 mld 440 mln zł. Zaplanowana kwota 1 mld 155 mln zł na inwestycje to rekord w historii stolicy Wielkopolski.

Najwięcej pieniędzy miasto przeznaczy na drogi i komunikację zbiorową. Wzrosną wydatki na oświatę, bezpieczeństwo mieszkańców i na kulturę.

Wśród najważniejszych inwestycji, jakie zaplanowano na 2019 rok, znajduje się m.in. przebudowa trasy tramwajowej z os. Lecha na rondo Żegrze. W przyszłym roku miasto przeznaczy na ten cel ponad 126 mln zł.

Ponad 35 mln zł trafi na budowę trasy tramwajowej od Pętli Wilczak do Naramowic. Poznaniaków czeka także przebudowa torowisk w ulicach Wierzbięcice i 28 czerwca 1956 r., na którą miasto planuje wydać w przyszłym roku około 8 mln zł. Dodatkowo na remonty torowo-sieciowe Poznań przeznaczy 27 mln zł. Ponad 47 mln zł przeznaczono na remont mostu Lecha.

W budżecie zaplanowano też m.in. 19 mln zł na przebudowę placu Kolegiackiego i ponad 28 mln zł na dalszy etap prac "Projektu Centrum". 13 mln Poznań wyda w przyszłym roku na budowę Muzeum Enigmy. Za blisko 5 mln zł z miejskiej kasy rozpocznie się konserwacja i adaptacja reprezentacyjnych wnętrz zachodniej części dawnego zamku cesarskiego w Poznaniu.

Jak poinformował poznański magistrat, w przyszłym roku dochody miasta będą wyższe - w porównaniu z obecnymi - o niemal 4 proc. Głównym ich źródłem będą wpływy z podatków PIT i CIT, które od czterech lat systematycznie rosną. W 2019 r. do miejskiej kasy ma z nich wpłynąć ponad 1,3 mld zł, o niemal 15 procent więcej niż obecnie. Zwiększy się również kwota dofinansowania z Unii Europejskiej.

Budżet został zaplanowany z deficytem w wysokości 684 mln zł, jednym ze źródeł jego finansowania są zaplanowane przychody z tytułu kredytów i pożyczek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
budżet
Poznań
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....