TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Transport w budżecie Płocka na 2019 rok
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 02.01.2019 12:13:17
Transport w budżecie Płocka na 2019 rok

Radni Płocka przyjęli budżet miasta na 2019 r., który zakłada dochody na poziomie 999 mln 800 tys. zł, a wydatki w wysokości 1 mld 69 mln 200 tys. zł. Planowane inwestycje mają wynieść 240 mln zł.

Będzie to nieco niższy budżet niż w roku bieżącym, który już się kończy, natomiast wyższy od tego z 2017 r. i zdecydowanie wyższy od roku 2016. Jest to spowodowane przede wszystkim niższymi dochodami ze środków z Unii Europejskiej – powiedział podczas sesji płockich radnych prezydent miasta Andrzej Nowakowski (PO).

Dodał, że w budżecie Płocka na 2019 r. zaplanowano wydatki majątkowe na poziomie 240 mln zł. "Są one zdecydowanie wyższe od tych z roku 2017 czy 2016, a niższe niż w roku bieżącym, gdzie są rzeczywiście rekordowe na poziomie 325 mln zł" - zaznaczył.

Prezydent Płocka wyjaśnił, że mniejsze środki na inwestycje planowane w 2019 r. w porównaniu do lat poprzednich to skutek tego, iż w tym roku miasto wykorzystało "w dużej mierze ogromną szansę, jaką dawało pozyskanie środków zewnętrznych, unijnych na inwestycje, przede wszystkim na infrastrukturę drogową". Nieco mniej tych środków pozyskamy w 2019 r. W efekcie także będziemy nieco mniej mogli wydać na inwestycje, ale i tak będzie to budżet, w przypadku wydatków inwestycyjnych, porównywalny cały czas, a nawet wyższy od Radomia i nawet wyższy, jeśli chodzi o inwestycje, od tego w Olsztynie, a więc w mieście wojewódzkim – tłumaczył Nowakowski.

Dodał, że w dochodach budżetowych Płocka w 2019 r. przewidziano blisko 60 mln zł ze środków unijnych, przy czym w bieżącym roku było to prawie 150 mln zł. Oczywiście tam, gdzie będzie to możliwe, będziemy - jak w roku bieżącym - aplikować o te środki. Natomiast mamy świadomość, że konkursów będzie już zdecydowanie mniej. Tam, gdzie one będą, to będziemy aplikować i jestem przekonany, że z równie dobrym skutkiem będziemy te środki pozyskiwać – zapewnił prezydent Płocka.

Wśród planowanych na 2019 r. miejskich inwestycji Nowakowski wymienił m.in. modernizację i budowę ulic, w tym budowę nowego wiaduktu i parkingu pobliżu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, a także remonty ulic osiedlowych i rozdział kanalizacji, jak również realizację, w ramach projektu smart city, inteligentnego systemu zarządzania ruchem samochodowym, w tym na głównych skrzyżowaniach i parkingach.

Podsumowując, ocenił, że budżet Płocka na 2019 r. "to budżet prorozwojowy i proobywatelski", gdyż powstał w efekcie wielu spotkań, w tym z mieszkańcami, przedstawicielami rad osiedli, a także z radnymi miasta.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Płock
budżet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....