TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Transport dla najstarszych – we Wrocławiu za darmo
WROCLAW.PL - Opublikowano: 29.11.2018 17:34:52
Transport dla najstarszych – we Wrocławiu za darmo (foto: UMW)

Od dzisiaj (29 listopada) seniorzy powyżej 75. roku życia mogą w ramach pilotażowego programu Taxi 75+ jeździć po Wrocławiu taksówkami za darmo.

Nowe, atrakcyjne oferty pojawiają się też w ramach Wrocławskiej Karty Seniora. O projektach skierowanych do najstarszych wrocławian mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Wrocław nową ofertę dla seniorów przygotował ze stowarzyszeniem Żółty Parasol. Miasto na darmowe taksówki dla seniorów w pilotażowym programie Taxi 75+ przeznaczy 400 tysięcy złotych. Według szacunków wystarczy to nawet na 2 tysiące kursów. Najlepszą ofertę na obsługę programu złożyło Taxi Grosz i to ta korporacja będzie wozić seniorów.

– Z taxi dla seniorów mogą korzystać osoby, które ukończyły 75. rok życia i są użytkownikami Wrocławskiej Karty Seniora. To jest jednocześnie reklama tej karty, dlatego serdecznie zapraszamy wrocławskich seniorów, aby udali się do Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego w celu jej założenia. Na pewno będziemy ją rozwijać tak, aby zapewniała coraz lepszą ofertę dla seniorów – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Do przychodni czy urzędu

Specjalna taksówka dla seniorów odbyła już nawet pierwszy kurs. O wrażeniach opowiedziała pani Ewa Rapacz, która testowała ją - jako pierwsza - z prezydentem Wrocławia.

– Co bardzo dla mnie ważne taksówka była wysoka, więc łatwo było do niej wsiąść. Kierowca jechał bardzo spokojnie, nie hamował ostro. Bardzo miło będą wspominać ten pierwszy kurs - podkreśliła Ewa Rapacz, wrocławska seniorka i liderka grupy "Ocaleni", działającej przy Wrocławskim Centrum Seniora.

Celem darmowej podróży może być wizyta w urzędzie lub u lekarza specjalisty. Aby z oferty skorzystało jak najwięcej osób, seniorzy bezpłatne przejazdy mogą zamówić do końca tego roku maksymalnie 4 razy, a w nowym roku dwa razy w miesiącu. We Wrocławiu mieszka ponad 50 tysięcy osób powyżej 75 roku życia.

Rejestracja

Senior zainteresowany programem Taxi75+ powinien najpierw zgłosić się z dowodem osobistym do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 lub Stowarzyszenia "Żółty Parasol", ul. Wyszyńskiego 75A we Wrocławiu (godz. 10.00 do 14.00), gdzie po spełnieniu określonych w regulaminie warunków (miejsce zamieszkania: Wrocław, wiek: 75+) otrzyma Złotą Wrocławską Kartę Seniora z unikalnym numerem.

Złota Wrocławska Karta Seniora, upoważniająca do skorzystania z programu Taxi75+ (a także dotychczasowych zniżek i promocji), wydawana będzie także w mobilnych punktach na terenie całego miasta, których lista podana zostanie na stronach internetowych miasta i w materiałach promocyjnych.

– Jest to nowa, szlachetniejsza odsłona znanej już wrocławskim seniorom karty. Złota Wrocławska Karta Seniora oferuje oczywiście te same zniżki, co dotychczasowa karta, została ona jednak wzbogacona możliwością skorzystania z nowych miejskich programów, takich jak Taxi75+ – dodaje Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Jak skorzystać z bezpłatnej taksówki?

Przygotuj Złotą Wrocławską Kartę Seniora lub zapamiętaj jej numer. Będziesz musiał go podać podczas zamawiania przejazdu taksówką.

Zadzwoń (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00) pod numer telefonu 794 123 124 i podaj informację kiedy (dzień i godzina) i pod jaki adres ma przyjechać taksówka; gdzie ma Cię zawieźć – pamiętaj, że bezpłatną taksówką możesz jechać wyłącznie do lekarza specjalisty lub do urzędu.

Poinformuj, czy będzie towarzyszył ci opiekun – osoba wspierająca musi mieć min. 16 lat.

Jeżeli interesuje Cię kurs powrotny, podaj te same dane (kierunek podróży, godzina, opiekun). Pamiętaj, że "powrót" traktowany jest jako osobny kurs. Taksówkarz zaczeka na Ciebie do 15 minut.

Transakcja rozliczana jest bezgotówkowo, nie płacisz taksówkarzowi, opłatę za kurs ureguluje miasto Wrocław.

Ważne szczegóły

Taksówkę musimy zamówić na minimum trzy dni i maksimum 30 dni przed planowanym kursem. Możemy podróżować w dni robocze w godzinach 7.00-18.00 tylko w granicach Wrocławia.

Do końca 2018 r. wrocławski senior 75+ może skorzystać z maksymalnie czterech przejazdów w miesiącu. Od nowego roku limit to dwa przejazdy na miesiąc. Nie zwlekajmy z telefonem. Pula środków na przejazdy dla seniorów została podzielona i rozplanowana do końca 2019 r. Zlecenia na przejazdy w danym miesiącu będą przyjmowane do chwili wyczerpania budżetu na ten miesiąc.

Wyrób Wrocławską Kartę Seniora!

Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia, mający 60 lat i więcej. Aby przystąpić do programu Wrocławska Karta Seniora należy zgłosić się osobiście do siedziby Wrocławskiego Centrum Seniora, mieszczącej się przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, do Punktu Informacyjnego lub pok. 15. w godz. 9.00-15.00.

Rejestracja uczestników programu następuje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Po zarejestrowaniu seniorzy otrzymują imienną Wrocławską Kartę Seniora (srebrną 60+ lub złotą 75+). Karta ta upoważnia do korzystania z programów miejskich i promocyjnych ofert przygotowanych przez kilkuset partnerów programu. Oferty partnerów aktualizowane sątutaj oraz dostępne do wglądu w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora. Warto podkreślić, że Wrocławska Karta Seniora jest całkowicie bezpłatna. Prezydent Wrocławia zdradził również, że w przygotowaniu jest trzecie karta - "szmaragdowa", która jest przeznaczona dla osób powyżej 90. roku życia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
taxi

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....