TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tramwaje Śląskie złożyły projekt za 885 mln
PAP mtb/ agz/ tl/ PAP - Opublikowano: 31.12.2016 19:33:47
Tramwaje Śląskie złożyły w CUPT projekt za 885 mln zł

Warty ok. 885 mln zł projekt modernizacji infrastruktury tramwajowej w konurbacji katowickiej złożyła w Centrum Unijnych Projektów Transportowych spółka Tramwaje Śląskie. Zakłada on remonty 100 km torowisk, budowę ponad 20 km linii oraz zakup 44 tramwajów.

Projekt pn. "Zintegrowany projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego" ma być realizowany przy wsparciu środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami projekt został podzielony na dwa etapy. W pierwszym z nich prowadzone będą inwestycje już przygotowane lub takie, które nie wymagają dokumentacji środowiskowej.

Zakres prac objętych pierwszym etapem projektu został szczegółowo określony w ogłoszeniu o zamówieniu w procedurze przetargowej na wybór inżyniera kontraktu ? właśnie dla zadań pierwszego etapu. Z ogłoszenia przetargowego wynika, że cztery części I etapu projektu obejmą prace szacowane łącznie na 369,8 mln zł.

W pierwszej części pierwszego etapu projektu ujęto: modernizację linii w ciągu ul. 3 Maja w Chorzowie (łącznie 4760 metrów toru pojedyńczego), przebudowę linii w ciągu ul. Bytomskiej w Świętochłowicach od ul. Chorzowskiej do ul. Krasickiego (1500 m), modernizację torowiska w ul. Hajduckiej w Chorzowie (1400 m), modernizację torowiska w chorzowskiej ul. Powstańców od ul. Chrobrego do Rynku (700 m), przebudowę infrastruktury wzdłuż ul. Goduli i Niedurnego w Rudzie Śląskiej (3300 m i 900 m), wymianę 4 rozjazdów na pętli Chebzie (50 m) i modernizację torowisk na terenie Zakładu Usługowo Remontowego w Chorzowie (600 m).

W drugiej części zawarto: budowę nowej linii tramwajowej w Sosnowcu od pętli Zagórze do ronda Jana Pawła II (7100 m), przebudowę linii w ciągu ul. Małobądzkiej w Będzinie (6300 m), przebudowę infrastruktury w ciągu ul. Będzińskiej w Sosnowcu wraz z tamtejszą pętlą (3000 m), przebudowę torów w jezdni ul. Mariackiej i ul. Żeromskiego w Sosnowcu (1920 m), przebudowę torowiska w ciągu ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej (5600 m) oraz budowę i modernizację infrastruktury w ciągu ul. Piłsudskiego w Sosnowcu od ul. Sobieskiego do trasy S86 (3400 m).

Trzecia część przewiduje: przebudowę infrastruktury wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i ul. Religi w Zabrzu (1200 m) oraz przebudowę mostu nad potokiem Julka w Zabrzu wraz z torowiskiem do ul. Stara Cynkownia w Bytomiu (800 m). W samym Bytomiu prace mają objąć przebudowę infrastruktury wzdłuż ul. Zabrzańskiej od ul. Modrzewskiego do ul. Baczyńskiego (4000 m), przebudowę torowiska od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej (3300 m), przebudowę torowiska w ul. Katowickiej (dobudowa drugiego toru; 1500 m), przebudowę torowiska w ul. Piekarskiej wraz z ul. Sądową (1350 m) oraz przebudowę linii od ul. Sądowej do Stroszka (12800 m).

W czwartej części uwzględniono budowę nowej linii wzdłuż ul. Grundmanna w Katowicach (1000 m), modernizację linii w ciągu ulic Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców w Mysłowicach (1420 m), przebudowę przejazdu przez ul. Knurowską w Zabrzu (110 m), przebudowę torowiska w ciągu ul. Wolności w Zabrzu od ul. Piłsudskiego do ul. Miarki (2850 m) oraz od browaru do granicy z Rudą Śląską (7260 m).

Według wcześniejszych informacji Tramwajów Śląskich plany dotyczące całego projektu obejmowały także bytomskie torowiska wzdłuż ul. Wrocławskiej oraz ul. Frycza-Modrzewskiego (do granicy Rudy Śląskiej), odcinek linii wzdłuż ul. Katowickiej w Chorzowie (od Metalowców do wiaduktu kolejowego), wydzielone odcinki torów w Dąbrowie Górniczej wzdłuż ul. Sobieskiego (od pętli przy Urzędzie Pracy w okolice ul. Sienkiewicza), Królowej Jadwigi (od rejonu ul. Konopnickiej do Alei Róż) oraz Piłsudskiego (od okolic ul. Granicznej do Kasprzaka).

Wcześniejsze zapowiedzi dotyczyły także ul. Chorzowskiej w Rudzie Śląskiej oraz krótkiego odcinka wzdłuż ul. Zabrzańskiej w tym mieście, linii wzdłuż ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu wraz z krótkim fragmentem ul. 11 listopada (do ul. Andersa), linii wzdłuż ul. Chorzowskiej, Łagiewnickiej oraz Katowickiej w Świętochłowicach, a także odcinka linii wzdłuż ul. Bytomskiej w Zabrzu (od ul. Drzymały do pętli).

Katowice przygotowują ponadto budowę nowej linii od pętli w Brynowie do południowych dzielnic miasta. Sosnowiec w ostatnich miesiącach sygnalizował też wolę, prócz budowy nowego odcinka od pętli Zagórze do Placu Papieskiego, pociągnięcia stamtąd kolejnego torowiska na północ, wzdłuż ul. Braci Mieroszewskich do ul. Królowej Jadwigi w Dąbrowie Górniczej (z przekroczeniem w rejonie pętli Zagórze przedłużenia mającego powstać w pierwszym etapie).

Niezależnie od prac związanych z infrastrukturą torowo-sieciową, należąca do 12 śląskich i zagłębiowskich samorządów spółka Tramwaje Śląskie przewiduje w ramach obecnego projektu zakup 44 nowoczesnych wagonów tramwajowych oraz zakup pojazdów technicznych (pogotowia sieciowe i torowe).

Poprzedni projekt modernizacji infrastruktury tramwajowej w konurbacji katowickiej ? realizowany przy wsparciu funduszy unijnych na lata 2007-2013 - miał nieco mniejszy zakres. Tramwaje Śląskie wyremontowały w nim ok. 63 km sieci, kupiły 42 nowe tramwaje, zmodernizowały 75 starych, a także odnowiły układy sterowania ruchem.(PAP)


mtb/ agz/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GOP
remont
nowe linie tramwajowe
modernizacja
rewitalizacja
rozjazd
pętla

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....