TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

TRA 2016 czyli Transport Research Arena
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.04.2016 11:00:11
Konferencja Transport Research Arena 2016

Od poniedziałku na Stadionie PGE Narodowym odbywa się 6. edycja konferencji Transport Research Arena 2016. Spotkanie organizowane jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów i ma potrwać do czwartku.

Jednym z gości konferencji jest europoseł Jerzy Buzek. Były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego przyznał, że największą słabością transportu w Unii Europejskiej jest brak koordynacji między różnymi regionami i systemami transportowymi, które nie rozwijają się harmonijne. Choć, jak powiedział, i tak pod względem infrastruktury transportowej sytuacja w Europie jest lepsza niż w wielu innych regionach świata - jest tu 4,5 mln km dobrych dróg, 200 tys. km linii kolejowych, 400 lotnisk.

Istotnym problemem jest "brak synergii", która jest niezbędna, jeśli wydawane w następnych latach miliardy euro na transport mają być wydawane w sposób właściwy. A wydatki są potrzebne, bo, jak zaznaczył Buzek, jeśli w następnych latach na transport nie będzie wydane 1,5 bln euro, w roku 2050 (kiedy to transport, według Buzka, nadal będzie opierać przede wszystkim na ropie naftowej) koszty stania w korkach wzrosną o 80 proc.

M.in. dlatego, podkreślił, trzeba "włożyć wielki wysiłek" w badania i innowacje. Wyraził nadzieję, że role taką spełni program Europejskiego Innowacyjnego Partnerstwa w transporcie.

Na wysokim szczycie

W inauguracji uczestniczyli również m.in. komisarz UE ds. transportu Violeta Bulc, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Transport jako sektor gospodarki przebył długą drogę ? od konia i wozu, poprzez maszynę parową i kanały, aż do szybko zmieniającej się, coraz bardziej zautomatyzowanej, zintegrowanej i inteligentnej sieci transportowej, co jest naszym obecnym doświadczeniem.

Obecnie sektor transportowy zatrudnia 10 mln pracowników i odpowiada za 5 proc. produktu krajowego brutto w UE. To kręgosłup europejskiej gospodarki ? mówiła komisarz Bulc inaugurując warszawską konferencję.

Gośćmi wydarzenia będą również m.in. czeski minister transportu Dan Tok, Sekretarz Generalny ITF OECD Jose Viegas oraz wiele osobistości świata przemysłu, transportu i nauki.

Konferencje Transport Research Arena to najważniejsze w Europie forum wymiany wiedzy i doświadczeń między światami polityki, nauki i biznesu, które umożliwia wdrożenie i komercjalizację wyników badań i innowacji w dziedzinie transportu i infrastruktury. Co dwa lata bierze w nich udział ponad 2000 uczestników. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Innowacyjne rozwiązania dla mobilności jutra". Imprezą towarzyszącą będzie wystawa, podczas której publiczne i prywatne instytucje, organizacje badawcze i przedsiębiorstwa będą miały możliwość prezentacji swoich działań w obszarach będących tematem konferencji. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
TRA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....