TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

TRA 2016 czyli Transport Research Arena
TransInfo.pl - Opublikowano: 19.04.2016 11:00:11
Konferencja Transport Research Arena 2016

Od poniedziałku na Stadionie PGE Narodowym odbywa się 6. edycja konferencji Transport Research Arena 2016. Spotkanie organizowane jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów i ma potrwać do czwartku.

Jednym z gości konferencji jest europoseł Jerzy Buzek. Były premier i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego przyznał, że największą słabością transportu w Unii Europejskiej jest brak koordynacji między różnymi regionami i systemami transportowymi, które nie rozwijają się harmonijne. Choć, jak powiedział, i tak pod względem infrastruktury transportowej sytuacja w Europie jest lepsza niż w wielu innych regionach świata - jest tu 4,5 mln km dobrych dróg, 200 tys. km linii kolejowych, 400 lotnisk.

Istotnym problemem jest "brak synergii", która jest niezbędna, jeśli wydawane w następnych latach miliardy euro na transport mają być wydawane w sposób właściwy. A wydatki są potrzebne, bo, jak zaznaczył Buzek, jeśli w następnych latach na transport nie będzie wydane 1,5 bln euro, w roku 2050 (kiedy to transport, według Buzka, nadal będzie opierać przede wszystkim na ropie naftowej) koszty stania w korkach wzrosną o 80 proc.

M.in. dlatego, podkreślił, trzeba "włożyć wielki wysiłek" w badania i innowacje. Wyraził nadzieję, że role taką spełni program Europejskiego Innowacyjnego Partnerstwa w transporcie.

Na wysokim szczycie

W inauguracji uczestniczyli również m.in. komisarz UE ds. transportu Violeta Bulc, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Transport jako sektor gospodarki przebył długą drogę ? od konia i wozu, poprzez maszynę parową i kanały, aż do szybko zmieniającej się, coraz bardziej zautomatyzowanej, zintegrowanej i inteligentnej sieci transportowej, co jest naszym obecnym doświadczeniem.

Obecnie sektor transportowy zatrudnia 10 mln pracowników i odpowiada za 5 proc. produktu krajowego brutto w UE. To kręgosłup europejskiej gospodarki ? mówiła komisarz Bulc inaugurując warszawską konferencję.

Gośćmi wydarzenia będą również m.in. czeski minister transportu Dan Tok, Sekretarz Generalny ITF OECD Jose Viegas oraz wiele osobistości świata przemysłu, transportu i nauki.

Konferencje Transport Research Arena to najważniejsze w Europie forum wymiany wiedzy i doświadczeń między światami polityki, nauki i biznesu, które umożliwia wdrożenie i komercjalizację wyników badań i innowacji w dziedzinie transportu i infrastruktury. Co dwa lata bierze w nich udział ponad 2000 uczestników. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Innowacyjne rozwiązania dla mobilności jutra". Imprezą towarzyszącą będzie wystawa, podczas której publiczne i prywatne instytucje, organizacje badawcze i przedsiębiorstwa będą miały możliwość prezentacji swoich działań w obszarach będących tematem konferencji. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
TRA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....