TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Toruń stawia na Park&ride
TransInfo.pl - Opublikowano: 09.11.2017 15:32:52 1 komentarz
Toruń stawia na Park&ride

Toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie wybudowanie parkingów typu park & ride Oferty można składać do 10 stycznia 2018 roku.

Zwycięzca przetargu będzie mieć dwa lata na realizację całego zadania. Do jego zadań będzie należało przygotowanie projektu, a potem jego realizacja. Budowa parkingów planowana jest w czterech lokalizacjach: przy ul. Dziewulskiego (na pętli Rubinkowo II), na ul. Olimpijskiej (w pobliżu pętli tramwajowej), przy ul. Gagarina oraz na ul. Turystycznej.

Park § Ride czyli Parkuj i Jedź to rodzaj parkingów zlokalizowanych w pobliżu peryferyjnych przystanków, przeznaczony głównie dla osób, które chcą pozostawić pojazd na obrzeżach miasta i kontynuować podróż publicznym transportem. Bliska lokalizacja przystanków zapewnia szybkie dotarcie na przystanek.

Za budową takich parkingów przemawia deficyt miejsc parkingowych na osiedlu, rosnąca ciągle ilość pojazdów oraz zatłoczone centrum. Parkingi Park& Ride to nowoczesne rozwiązanie.

W ostatnich miesiącach została opracowana koncepcja dla tego typu obiektów:

Park & Ride przy ul. Dziewulskiego

W tym miejscu planuje się budowę dwupoziomowego parkingu. Na pierwszym poziomie będzie 105 miejsc parkingowych. Na parterze miejsca dla niepełnosprawnych. Na poziomie "zero" zaplanowano przystanki autobusowe, toalety i pomieszczenia techniczne m.in. dyspozytornię MZK. Zostanie urządzony teren wokół obiektu: powstanie droga dojazdowa, zjazdy z ul. Dziewulskiego i Szosy Lubickiej.

Z kolei przy ul. Olimpijskiej ma powstać 140 stanowisk na dwóch poziomach z możliwością rozbudowy w przyszłości do 220 miejsc. Parking będzie obiektem dwupoziomowym naziemnym i zadaszonym. Dla bezpieczeństwa przewiduje się monitoring zewnętrzny i miejski. Nie zabraknie miejsc dla rowerów. Będzie ich 24. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie około 3 tys. 800 m2. Na terenie parkingu będzie toaleta. Zadbano o spokój mieszkańców. Obiekt od części mieszkaniowej osiedla zostanie oddzielony naturalną, "zieloną" barierą w postaci lasu.

Park & Ride przy ul. Gagarina Przewidziano w nim trzy poziomy ze 150 miejscami (z możliwością rozbudowy do czterech poziomów). W obiekcie znajdzie się m.in. toaleta, winda osobowo-towarowa, zjazdy czy drogi zewnętrzne.

Na ul. Turystycznej zaś nie przewidziano zadaszonego parkingu. Tam powstanie 46 postojów, w tym trzy dla niepełnosprawnych, w pobliżu obecnej pętli autobusowej na ul. Turystycznej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
park&ride
  • tymek – 09.11.2017

    goopota. Kto będzie z tego korzystać skoro nie jest w pewni wykorzystywany parking kolo kościoła garnizonowego

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....