TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Toruń integruje pociągi z tramwajami
UM TORUŃ - Opublikowano: 07.11.2014 15:49:22
Toruń integruje pociągi z tramwajami
Trwa budowa węzła przesiadkowego na dworcu Toruń Miasto i przebudowa torowiska tramwajowego na linii średnicowej od węzła Toruń Miasto do al. Solidarności. Roboty drogowe na pierwszym odcinku inwestycji, czyli na Wałach gen. Sikorskiego od pl. Teatralnego do ul. Szumana, dobiegają końca. Inwestycja realizowana w ramach unijnego Projektu BiT City ma poprawić dostępność komunikacyjną Zespołu Staromiejskiego wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO poprzez transport przyjazny środowisku. 30 października uruchomiono fragment wałów gen Sikorskiego uruchomiono dla ruchu drogowego. Ruch tramwajowy odbywał się tam już od miesiąca. Na większości jezdni położono nawierzchnię asfaltową , wykonywane jest tymczasowe oznakowanie poziome. Pozostał jeszcze niewielki fragment prawego pasa jezdni przy kościele św. Szczepana, który będzie ukończony dopiero po wymianie starych słupów trakcyjnych. Ponadto trwają roboty w obrębie chodników. Po stronie Muzeum Etnograficznego kładziona jest nawierzchnia z płytek betonowych w kształcie infuły, nawiązująca do jego historycznego wyglądu. Powstają także miejsca postojowe z kostki kamiennej. Po zakończeniu prac teletechnicznych i wylaniu fundamentów słupów trakcyjno-oświetleniowych zostanie położony południowy chodnik - od siedziby urzędu miasta do kościoła ewangelickiego. W tym miejscu powstaną również dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów. Roboty związane z wymianą słupów i sieci trakcyjnej zostaną wykonane w późniejszym czasie.  Na ul. Traugutta, na odcinku od mostu kolejowego do ul. Waryńskiego, również zakończono roboty drogowe. Ruch kołowy w tym miejscu odbywa się na dwóch pasach północnej jezdni, gdyż na południowej prowadzone są prace. Z kolei na ul. Szumana, pl. św. Katarzyny i Warszawskiej trwają prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej. Między ul. Jęczmienną a św. Katarzyny wykonano fragment torowiska. Prace torowe i drogowe będą kontynuowane w kierunku ul. Traugutta wraz z postępem robót instalacyjnych. Ruch samochodów w tym miejscu odbywa się północną jezdnią w kierunku do ul. Wały gen. Sikorskiego. Kierowcy poruszający się w kierunku Rubinkowa korzystają z objazdów ulicami Dąbrowskiego i Piastowską. W pobliżu mostu kolejowego widoczne są miejsca, gdzie staną elementy konstrukcyjne nowej kładki łączącej przebudowane perony tramwajowe z placem 18 Stycznia i dworcem kolejowym. W najbliższym czasie po południowej stronie rozpocznie się przebudowa sieci podziemnych. Inwestycja realizowana jest w ramach Projektu „Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu BiT City”współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
dworzec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....