TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Toruń: Dzień Otwarty w MZK
MZK TORUŃ - Opublikowano: 16.05.2015 12:23:05
Toruń: Dzień Otwarty w MZK

Fotobudka z atrybutami motorniczego, budowa tramwaju z klocków czy wystawa fotograficzna w Swingu - to tylko kilka atrakcji, które czekały na torunian w ramach Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Sienkiewicza.

Można rzec: dla każdego coś dobrego. MZK przygotowało bowiem dwie strefy - dla tych młodszych i dla starszych miłośników komunikacji tramwajowej. Ci pierwsi zmierzyli się na przykład z budową? tramwaju! I to z klocków o ogromnych gabarytach. Ponadto każdy z mniejszych odwiedzających mógł choć przez chwilę poczuć się jak bohater swojej ulubionej bajki,  ponieważ  w specjalnej strefie rozrywki animatorzy zajmowali się malowaniem twarzy.

Dużą popularnością cieszyła się również fotobudka z tramwajowymi atrybutami. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie i poczuć się jak prawdziwy motorniczy. Ze wszystkich zdjęć zrobionych w fotobudce oraz z całego Dnia Otwartego powstała ogromna galeria zdjęć on-line. Dostęp do niej mają osoby, które zdecydowały się tego dnia odwiedzić progi zajezdni.

Dla zwiedzających czekał także tramwaj typu Swing. Każdy mógł go zwiedzić, zasiąść za jego sterami, a także obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą historii komunikacji tramwajowej w Toruniu. Poza tym uczestnicy Dnia Otwartego mogli obejrzeć przygotowany przez pracowników Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pokaz eksperymentów związanych ze zjawiskami zachodzącymi podczas poruszania się wagonów tramwajowych na torowisku.

Z myślą o odwiedzających na terenie zajezdni został również utworzony punkt informacyjny, gdzie można było uzyskać informacje na temat poszczególnych zadań realizowanych inwestycji.  

Całe wydarzenie odbyło się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, a jego celem było także upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców Torunia na temat realizowanych przy wsparciu unijnego dofinansowania przedsięwzięć, które są ze sobą komplementarne. Mowa tu o zrealizowanym już projekcie pn.: ?Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013? współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach którego udało się m.in. zmodernizować tabor tramwajowy, wybudować linię tramwajową do UMK oraz węzeł przesiadkowy w Alei Solidarności, a także projekt stanowiący jego kontynuację, czyli projekt pn.: ?Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu ? BiT-City?. Jest to  przedsięwzięcie, które współfinansuje Unia Europejska ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja ta zakłada m.in. modernizację pętli tramwajowej Motoarena, zakup nowych tramwajów, budowę węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym Toruń Miasto oraz rewitalizację dworca kolejowego Toruń Główny wraz z budową parkingu typu Park&Ride i Bike&Ride.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
MZK Toruń
dni otwarte

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....