TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Toruń: Dzień Otwarty w MZK
MZK TORUŃ - Opublikowano: 16.05.2015 12:23:05
Toruń: Dzień Otwarty w MZK

Fotobudka z atrybutami motorniczego, budowa tramwaju z klocków czy wystawa fotograficzna w Swingu - to tylko kilka atrakcji, które czekały na torunian w ramach Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej przy ulicy Sienkiewicza.

Można rzec: dla każdego coś dobrego. MZK przygotowało bowiem dwie strefy - dla tych młodszych i dla starszych miłośników komunikacji tramwajowej. Ci pierwsi zmierzyli się na przykład z budową? tramwaju! I to z klocków o ogromnych gabarytach. Ponadto każdy z mniejszych odwiedzających mógł choć przez chwilę poczuć się jak bohater swojej ulubionej bajki,  ponieważ  w specjalnej strefie rozrywki animatorzy zajmowali się malowaniem twarzy.

Dużą popularnością cieszyła się również fotobudka z tramwajowymi atrybutami. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie i poczuć się jak prawdziwy motorniczy. Ze wszystkich zdjęć zrobionych w fotobudce oraz z całego Dnia Otwartego powstała ogromna galeria zdjęć on-line. Dostęp do niej mają osoby, które zdecydowały się tego dnia odwiedzić progi zajezdni.

Dla zwiedzających czekał także tramwaj typu Swing. Każdy mógł go zwiedzić, zasiąść za jego sterami, a także obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą historii komunikacji tramwajowej w Toruniu. Poza tym uczestnicy Dnia Otwartego mogli obejrzeć przygotowany przez pracowników Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika pokaz eksperymentów związanych ze zjawiskami zachodzącymi podczas poruszania się wagonów tramwajowych na torowisku.

Z myślą o odwiedzających na terenie zajezdni został również utworzony punkt informacyjny, gdzie można było uzyskać informacje na temat poszczególnych zadań realizowanych inwestycji.  

Całe wydarzenie odbyło się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, a jego celem było także upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców Torunia na temat realizowanych przy wsparciu unijnego dofinansowania przedsięwzięć, które są ze sobą komplementarne. Mowa tu o zrealizowanym już projekcie pn.: ?Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013? współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w ramach którego udało się m.in. zmodernizować tabor tramwajowy, wybudować linię tramwajową do UMK oraz węzeł przesiadkowy w Alei Solidarności, a także projekt stanowiący jego kontynuację, czyli projekt pn.: ?Integracja systemu transportu miejskiego wraz z zakupem taboru tramwajowego w Toruniu ? BiT-City?. Jest to  przedsięwzięcie, które współfinansuje Unia Europejska ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja ta zakłada m.in. modernizację pętli tramwajowej Motoarena, zakup nowych tramwajów, budowę węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym Toruń Miasto oraz rewitalizację dworca kolejowego Toruń Główny wraz z budową parkingu typu Park&Ride i Bike&Ride.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
MZK Toruń
dni otwarte
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....