TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Toruń: budżet partycypacyjny 2016
UM TORUŃ - Opublikowano: 10.06.2015 13:30:58
Toruń: budżet partycypacyjny 2016

119 projektów przygotowanych przez torunian trafi pod głosowanie w trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego Torunia. Kolejne 13 zadań spośród złożonych wniosków znajduje się już w planach realizacyjnych miasta, z tego znaczna część będzie wykonana w 2015 r.

Zakończyła się weryfikacja wniosków złożonych przez mieszkańców Torunia do budżetu partycypacyjnego na rok 2016. Torunianie składali swoje propozycje i będą głosować już po raz trzeci. Trwająca dwa miesiące weryfikacja objęła wszystkie 170 zgłoszonych wniosków. Projekty były sprawdzane pod kątem zgodności z Regulaminem Budżetu Partycypacyjnego przez kilkunastoosobowy zespół powołany przez Prezydenta Torunia, któremu przewodniczyła Skarbnik Miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.

Ostatecznie 70% projektów (119) pozytywnie przeszło przez weryfikację. Kolejne ok. 8% zadań (13) jest już realizowanych lub znajduje się w bliskich planach miasta, więc nie trzeba poddawać ich pod głosowanie.

Łączna wartość 119 projektów, które zostaną poddane pod głosowanie wynosi 20 326 762 zł (dostępna pula środków wynosi 6 600 000 zł). Najwięcej propozycji do wyboru jest w puli ogólnomiejskiej (30). Najdłuższą z list osiedlowych mają do przegłosowania mieszkańcy Rubinkowa (16), a najkrótszą Kaszczorka (3).

Największa grupa projektów dotyczy sfery sportu i rekreacji - prawie połowa spośród głosowanych projektów, a następnie dróg, parkingów i przystanków (ok. 1/4), a następnie działania o charakterze społecznym i integrującym - świetlice, warsztaty i festyny osiedlowe.

Jakie propozycje związane z komunikacją mieli mieszkańcy Torunia? Dominowały projekty związane z remontem nawierzchni wybranych ulic, budową chodników, oświetlenia, sygnalizacji świetlnych, elementów małej infrastruktury, stojaków dla rowerów, parkingów samochodowych. Pojawiły się też projekty dotyczący przystanków autobusowych, np. zakup i montaż wiaty na przystanku autobusowym przy ul. Włocławskiej, montaż wiat autobusowych na przystankach przy ul. Dożynkowej i Na przełaj (2 szt.) oraz przeniesienie zadaszenia z przystanku z ul. Na Przełaj na ul. Fantazyjną. Interesująca jest propozycja pn. ?Dość dzikich reklam ? tablice ogłoszeniowe na przystankach MZK?. Jak podają autorzy projektu, ?W Krakowie, Suchej Beskidzkiej czy Gdańsku pojawiły się miejskie tablice ogłoszeniowe. Dzięki nim spadła liczba dzikich reklam zanieczyszczających np. uliczne latarnie. W Toruniu ze śmietnikami na słupach nikt nie potrafi sobie poradzić, warto by więc było skorzystać ze sprawdzonych sposobów i takie tablice umieścić na przystankach komunikacji miejskiej. Tablice te powinny być raz w miesiącu, w terminach stałych i powszechnie wiadomych, sprzątane ze wszystkiego, co na nich wisi. Dzięki temu wokół nich będzie czysto, a umieszczane w tych miejscach drobne anonse będą zawsze aktualne. Skorzystają z tego zarówno ci, którzy udzielają korepetycji lub szukają wózka dla dziecka, jak i klienci MZK, którzy czytając ogłoszenia umilą sobie czas oczekiwania na autobus czy tramwaj. Swoją drogą warto by też było, chociażby przy okazji Sprzątania Świata, przeprowadzić akcję usuwania nielegalnych reklam z przestrzeni miejskiej. My odetchniemy, a i miasto z pewnością będzie za to wdzięczne?.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
budżet obywatelski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....