TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Toruń: budżet partycypacyjny 2016
UM TORUŃ - Opublikowano: 10.06.2015 13:30:58
Toruń: budżet partycypacyjny 2016

119 projektów przygotowanych przez torunian trafi pod głosowanie w trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego Torunia. Kolejne 13 zadań spośród złożonych wniosków znajduje się już w planach realizacyjnych miasta, z tego znaczna część będzie wykonana w 2015 r.

Zakończyła się weryfikacja wniosków złożonych przez mieszkańców Torunia do budżetu partycypacyjnego na rok 2016. Torunianie składali swoje propozycje i będą głosować już po raz trzeci. Trwająca dwa miesiące weryfikacja objęła wszystkie 170 zgłoszonych wniosków. Projekty były sprawdzane pod kątem zgodności z Regulaminem Budżetu Partycypacyjnego przez kilkunastoosobowy zespół powołany przez Prezydenta Torunia, któremu przewodniczyła Skarbnik Miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.

Ostatecznie 70% projektów (119) pozytywnie przeszło przez weryfikację. Kolejne ok. 8% zadań (13) jest już realizowanych lub znajduje się w bliskich planach miasta, więc nie trzeba poddawać ich pod głosowanie.

Łączna wartość 119 projektów, które zostaną poddane pod głosowanie wynosi 20 326 762 zł (dostępna pula środków wynosi 6 600 000 zł). Najwięcej propozycji do wyboru jest w puli ogólnomiejskiej (30). Najdłuższą z list osiedlowych mają do przegłosowania mieszkańcy Rubinkowa (16), a najkrótszą Kaszczorka (3).

Największa grupa projektów dotyczy sfery sportu i rekreacji - prawie połowa spośród głosowanych projektów, a następnie dróg, parkingów i przystanków (ok. 1/4), a następnie działania o charakterze społecznym i integrującym - świetlice, warsztaty i festyny osiedlowe.

Jakie propozycje związane z komunikacją mieli mieszkańcy Torunia? Dominowały projekty związane z remontem nawierzchni wybranych ulic, budową chodników, oświetlenia, sygnalizacji świetlnych, elementów małej infrastruktury, stojaków dla rowerów, parkingów samochodowych. Pojawiły się też projekty dotyczący przystanków autobusowych, np. zakup i montaż wiaty na przystanku autobusowym przy ul. Włocławskiej, montaż wiat autobusowych na przystankach przy ul. Dożynkowej i Na przełaj (2 szt.) oraz przeniesienie zadaszenia z przystanku z ul. Na Przełaj na ul. Fantazyjną. Interesująca jest propozycja pn. ?Dość dzikich reklam ? tablice ogłoszeniowe na przystankach MZK?. Jak podają autorzy projektu, ?W Krakowie, Suchej Beskidzkiej czy Gdańsku pojawiły się miejskie tablice ogłoszeniowe. Dzięki nim spadła liczba dzikich reklam zanieczyszczających np. uliczne latarnie. W Toruniu ze śmietnikami na słupach nikt nie potrafi sobie poradzić, warto by więc było skorzystać ze sprawdzonych sposobów i takie tablice umieścić na przystankach komunikacji miejskiej. Tablice te powinny być raz w miesiącu, w terminach stałych i powszechnie wiadomych, sprzątane ze wszystkiego, co na nich wisi. Dzięki temu wokół nich będzie czysto, a umieszczane w tych miejscach drobne anonse będą zawsze aktualne. Skorzystają z tego zarówno ci, którzy udzielają korepetycji lub szukają wózka dla dziecka, jak i klienci MZK, którzy czytając ogłoszenia umilą sobie czas oczekiwania na autobus czy tramwaj. Swoją drogą warto by też było, chociażby przy okazji Sprzątania Świata, przeprowadzić akcję usuwania nielegalnych reklam z przestrzeni miejskiej. My odetchniemy, a i miasto z pewnością będzie za to wdzięczne?.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
budżet obywatelski

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....