TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tłumy odwiedziły zajezdnię
UM OLSZTYN - Opublikowano: 07.12.2015 23:23:19
Tłumy odwiedziły zajezdnię, fot. M. Kierul

Nadspodziewanie udany Dzień Otwarty w tramwajowej zajezdni. Olsztynianie pierwszy raz mieli okazję przejechać się Solarisem Tramino.

Ten tramwaj został zaprojektowany specjalnie dla Olsztyna. Charakteryzuje go szereg nowości - wśród nich m.in. szerokość oraz to, jak cicho jeździ - o których już wspominaliśmy. Olsztyńska inwestycja w ogóle jest wyjątkowa, bowiem wybudowaliśmy tramwajową linię od podstaw.

Mieszkańcy stolicy regionu oraz przyjezdni pasjonaci komunikacji miejskiej mieli właśnie okazję przekonać się o zaletach nowego środka transportu, który w ciągu kilkunastu dni zacznie regularnie wozić pasażerów w naszym mieście. Największą atrakcją Dnia Otwartego zorganizowanego w zajezdni przy ul. Kołobrzeskiej była możliwość przedpremierowej podróży tramwajem.

To spowodowało, że liczba chętnych przerosła oczekiwania. W ciągu czterech niedzielnych (6 grudnia) godzin, gdy trwało wydarzenie, teren zajezdni odwiedziło ok. 8 tys. osób! Zanim otwarte zostały bramy zajezdni, już czekało kilkuset chętnych.

Tramwajowe przejażdżki to była niejedyna atrakcja tego dnia. Nie zabrakło konkursów, stref zabaw, częstowaliśmy tortem. Można było nauczyć się pierwszej pomocy i dopytać o to, jak poruszać się z nowym środkiem lokomocji, gdzie torowisko przecina jezdnia albo jest w niej poprowadzone (fragmenty ulic Żołnierskiej oraz Kościuszki).

Po reakcjach olsztynian wysiadających z tramwaju (kursował między zajezdnią a Dworcem Głównym) było widać, że im się podobało. Podkreślali komfort jazdy, wielu było zaskoczonych, jak cicho porusza się pojazd.

- Ponowna szansa na podróż olsztyńskim tramwajem już wkrótce - przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. - W sobotę, 19 grudnia, zaplanowaliśmy uruchomienie regularnego kursowania linii nr 1. Pierwszy kurs zacznie się z ulicy 11 Listopada. Kolejne dwie linie mają zacząć jeździć przed końcem roku.

Zdjęcia z wydarzenia w galerii.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
tramwaj
dni otwarte
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....