TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tczew z dwupoziomowym parkingiem przy węźle transportowym
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.10.2018 13:19:00
Tczew z dwupoziomowym parkingiem przy węźle transportowym (foto: UM Tczew)

W 2019 r. planowana jest realizacja dwupoziomowego parkingu na terenie węzła transportowego w Tczewie. Do przetargu stanęły dwie firmy.

Otwarcie ofert odbyło się w ubiegłym tygodniu. Oferty przetargowe zgłosiły dwie firmy. Teraz trwa ich sprawdzanie pod względem formalnym. Parking zlokalizowany będzie na działce znajdującej się pomiędzy istniejącym naziemnym parkingiem przy Transportowym Węźle Integracyjnym, a “żużlowym" parkingiem strzeżonym przy ul. Gdańskiej.

Inwestycja ma być realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj". - Założeniem jest wykonanie dwóch kondygnacji parkingu, na łącznie ok. 100 miejsc – mówi Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie. - Zakłada się także wykorzystanie naturalnej deniwelacji terenu przyległego do istniejącego parkingu, pozwalającej wykonać poziom "-1" i następnie nadbudować go do poziomu "0".

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to grudzień 2019 r. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków unijnych. Umowa na dofinansowanie projektu Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 została podpisana już w kwietniu 2017 r. Rozbudowa parkingu w ramach Transportowego Węzła Integracyjnego, stanowi jedno z zadań w tym projekcie. Dofinansowanie unijne sięgnie 85% wydatków kwalifikowanych.

- W latach 2010-2012 całkowicie przebudowaliśmy teren w sąsiedztwie dworca PKP i przystanków autobusowych tworząc nowoczesny zintegrowany węzeł transportowy – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Tamta inwestycja również powstała dzięki wsparciu unijnemu. Zbudowaliśmy wówczas parking na ok. 250 miejsc, co w tamtym czasie wydawało się liczbą wystarczającą, zwłaszcza że miejscami parkingowymi dla klientów dysponuje także Galeria Kociewska. Z biegiem czasu zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania stylem podróżowania "parkuj i jedź" i w konsekwencji stopniowo zwiększała się liczba samochodów i rowerów pozostawianych na tczewskim węźle integracyjnym. Po numerach rejestracyjnych widać, że sporo prywatnych pojazdów pochodzi nie tylko z Tczewa, ale też z ościennych powiatów. W efekcie parking samochodowy jest w ciągu dnia roboczego do późnych godzin wieczornych zajęty w całości. Stąd potrzeba budowy w tej lokalizacji kolejnych miejsc parkingowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tczew
parking

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....