TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tczew z dwupoziomowym parkingiem przy węźle transportowym
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.10.2018 13:19:00
Tczew z dwupoziomowym parkingiem przy węźle transportowym (foto: UM Tczew)

W 2019 r. planowana jest realizacja dwupoziomowego parkingu na terenie węzła transportowego w Tczewie. Do przetargu stanęły dwie firmy.

Otwarcie ofert odbyło się w ubiegłym tygodniu. Oferty przetargowe zgłosiły dwie firmy. Teraz trwa ich sprawdzanie pod względem formalnym. Parking zlokalizowany będzie na działce znajdującej się pomiędzy istniejącym naziemnym parkingiem przy Transportowym Węźle Integracyjnym, a “żużlowym" parkingiem strzeżonym przy ul. Gdańskiej.

Inwestycja ma być realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj". - Założeniem jest wykonanie dwóch kondygnacji parkingu, na łącznie ok. 100 miejsc – mówi Marcin Górny z Miejskiego Zarządu Dróg w Tczewie. - Zakłada się także wykorzystanie naturalnej deniwelacji terenu przyległego do istniejącego parkingu, pozwalającej wykonać poziom "-1" i następnie nadbudować go do poziomu "0".

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to grudzień 2019 r. Zadanie zostanie dofinansowane ze środków unijnych. Umowa na dofinansowanie projektu Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 została podpisana już w kwietniu 2017 r. Rozbudowa parkingu w ramach Transportowego Węzła Integracyjnego, stanowi jedno z zadań w tym projekcie. Dofinansowanie unijne sięgnie 85% wydatków kwalifikowanych.

- W latach 2010-2012 całkowicie przebudowaliśmy teren w sąsiedztwie dworca PKP i przystanków autobusowych tworząc nowoczesny zintegrowany węzeł transportowy – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. – Tamta inwestycja również powstała dzięki wsparciu unijnemu. Zbudowaliśmy wówczas parking na ok. 250 miejsc, co w tamtym czasie wydawało się liczbą wystarczającą, zwłaszcza że miejscami parkingowymi dla klientów dysponuje także Galeria Kociewska. Z biegiem czasu zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania stylem podróżowania "parkuj i jedź" i w konsekwencji stopniowo zwiększała się liczba samochodów i rowerów pozostawianych na tczewskim węźle integracyjnym. Po numerach rejestracyjnych widać, że sporo prywatnych pojazdów pochodzi nie tylko z Tczewa, ale też z ościennych powiatów. W efekcie parking samochodowy jest w ciągu dnia roboczego do późnych godzin wieczornych zajęty w całości. Stąd potrzeba budowy w tej lokalizacji kolejnych miejsc parkingowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tczew
parking
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....