TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tarnowska komunikacja po jasnej stronie mocy [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 24.09.2019 14:30:57
Tarnowska komunikacja po jasnej stronie mocy [FILM]

Od września uczniowie tarnowskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Do tego uruchomiono rewolucyjny system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zaczynamy dobrej informacji dla mieszkańców miasta. W tym roku szkolnym uczniowie tarnowskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. W tym czasie znacznie wzrosło zainteresowanie Tarnowską Kartą Miejską. Zgodnie z regulaminem dotyczącym darmowych przejazdów, uczniowie, którzy podróżują MPK, muszą posiadać jedynie ważną legitymację szkolną.

W związku z wprowadzeniem darmowych przejazdów dla uczniów szkół podstawowych znacznie wzrosło zainteresowanie Tarnowską Kartą Miejską, na której można zakodować specjalny bilet, chociaż zgodnie z regulaminem do bezpłatnych przejazdów uprawnia legitymacja szkolna. Tylko w jednym tygodniu września przyjęto 700 wniosków o wydanie TKM. Zwykle takich wniosków jest 150. Obecnie czas na wyrobienie karty wydłużył się do miesiąca.

Rewolucyjny SDIP

Kolejna tarnowska nowość to innowacyjny system dynamicznej informacji pasażerskiej oparty na umieszczanych na każdym przystanku autobusowym kodach QR i zbliżeniowych tagach NFC. Korzystanie z systemu jest bardzo proste gdyż wystarczy posiadać smartfon z połączeniem internetowym. Informacja o realnych przyjazdach na dany przystanek pojawia się w mgnieniu oka na smartfonie użytkownika.

Na uwagę zasługuje fakt, iż do tej pory podobnymi systemami mogły się pochwalić jedynie europejskie metropolie, a w Polsce, np. w Poznaniu system jest w fazie testów. Kilka innych miast w Polsce używa znacznie prostszych systemów, opartych tylko na kodach QR.

Nowy system QRNFC jest uzupełnieniem działającego już systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. W ramach niego dostępne są przystankowe tablice informacji pasażerskiej, aplikacja MyBus oraz integracja z Google Maps, które służą do sprawnego planowania podróży z przesiadkami. Wszelkie inne zewnętrzne aplikacje, np. jakdojade.pl nie pokazują realnych czasów przyjazdów autobusów w Tarnowie. Zobaczcie film o tym rewolucyjnym systemie:

Jak to działa?

1. Na przystanku zeskanuj kod QR lub zbliż smartfon z włączonym modułem NFC.

2. Informacje o realnych przyjazdach pojawią się na Twoim smartfonie.

3. Informacje o Twoim przystanku będą aktualizowane tak długo, jak będziesz używał swojej przeglądarki.

4. Każdy przystanek na swój własny kod QR oraz tag NFC.

Czego potrzebujesz?

1. W większości przypadków niczego… wyłącznie smartfona z dostępem do internetu. Większość nowych smartfonów posiada czytnik kodów QR wbudowany w aparat fotograficzny, który wystarczy uruchomić i zeskanować kod na przystanku. Podobnie jest w przypadku tagów NFC – zwykle wystarczy przyłożyć telefon do odpowiedniego pola na naklejce na przystanku.

2. W przypadku starszych smartfonów do oczytania kodu QR konieczne jest jednorazowe pobranie darmowej aplikacji, np. QR Reader, QR Code lub innych.

3. Jeżeli posiadasz iPhone 7, 8 lub X możesz odczytać tagi NFC za pomocą darmowej aplikacji. Najnowsze XS, XR i wyższe poradzą sobie z odczytaniem kodu NFC bez żadnej dodatkowej aplikacji. Starsze iPhony używają tagów NFC wyłączenie do płatności ApplePay, dlatego nie skorzystasz z naszego tagu NFC. Jednak w ich wypadku bez problemu możesz używać kodów QR.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BKM
SDIP
Tarnów
MPK Tarnów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....