TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tarnów wyróżniony za informacje QRNFC
TransInfo.pl - Opublikowano: 02.03.2020 10:30:53
Tarnów wyróżniony za informacje QRNFC; fot. PAP

Innowacyjny system dynamicznej informacji pasażerskiej, nazwany roboczo QRNFC, został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie Polskiej Agencji Prasowej " Innowacyjny Samorząd 2020". Wyróżnienie odebrał prezydent Roman Ciepiela podczas uroczystej gali konkursu w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie.

Projekt pt. "System dynamicznej informacji pasażerskiej oparty na umieszczanych na każdym przystanku autobusowym kodach QR i zbliżeniowych tagach NFC" został zgłoszony w kategorii gminy miejskie i otrzymał jedno z trzech wyróżnień.

Konkurs miał na celu promocję szeroko pojętych innowacji wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego, opartych na nowoczesnych technologiach, i nie tylko. Zgłoszono ponad 300 innowacyjnych rozwiązań typu smart city z całej Polski, zaś konkurs został przeprowadzony w pięciu kategoriach, tj. duże miasta (powyżej 200 tyś. mieszkańców), gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie oraz powiaty. W każdej kategorii wyłoniono jednego zwycięzcę i kilku wyróżnionych, głównymi kryteriami oceny było nowatorstwo w skali kraju i rezultaty zastosowanych rozwiązań. Składające się w dużej części z naukowców jury przyznało pięć nagród głównych i 12 wyróżnień.

Tarnowski QRNFC

Przypomnijmy, system QRNFC został wdrożony na początku września 2019 roku. Pomimo zastosowania nowoczesnej technologii, korzystanie z niego jest bardzo proste. Pasażer dysponujący smartfonem z połączeniem internetowym może otrzymać na swoje urządzenie te same informacje, które pojawiają się na świetlnych tablicach przystankowych. W nowszych telefonach należy uruchomić aparat fotograficzny i skierować obiektyw na kod, zaś w starszych trzeba zainstalować bezpłatną aplikację do odczytywania kodów QR. Smartfon z otwartą aplikacją należy skierować na kod QR, a dane z systemu komunikacji miejskiej zostaną błyskawicznie przesłane na telefon użytkownika. Otrzymana informacja zawiera rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na konkretny przystanek.

Warto dodać, że pasażerowie bardzo chętnie korzystają z tego rodzaju rozkładów jazdy komunikacji miejskiej – tylko w styczniu br. skorzystano z nich blisko 20 tyś. razy.

Tarnów może pochwalić się nie tylko innowacyjnym rozwiązaniem, ale również niskimi nakładami finansowymi jakie zostały wykorzystane do wdrożenia technologii QRNFC. Było to możliwe dzięki współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie Tarnów oraz Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. System QRNFC został zaprojektowany przez Jerzego Wiatra, prezesa MPK, a dzięki zaawansowaniu systemów informatycznych i informatyków obu firm koszt operacji nie przekroczył 3 tysięcy złotych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
nagroda
informacja
Tarnów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....