TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tańsze bilety w Olsztynie
ZDZIT OLSZTYN - Opublikowano: 02.11.2015 22:30:25
Tańsze bilety w Olsztynie

Zapowiadana w wakacje ogromna zmiana w taryfach opłat za przejazdy komunikacją miejską wchodzi w życie. Na nowych warunkach można podróżować od niedzieli (1 listopada).

Takich zmian w olsztyńskiej komunikacji nie było od dawna. Choć może to nie rewolucja, ale daleko posunięta ewolucja - na pewno. Rzadko bowiem zdarza się tak drastyczna obniżka cen przejazdów.

Nowe sieciówki, które są już w sprzedaży, kosztują zaledwie 88 złotych. To aż 22 złote mniej niż dotychczas. Do tego bilety czasowe - 2,90 zł za pół godziny jazdy, 3,40 zł za godzinę i 4,40 zł za 90 minut podróżowania. Co ważne - korzystając z tych przejazdówek można wielokrotnie przesiadać się między pojazdami. Jednorazowy bilet pozostaje w cenie 2,90 zł.

Ważna informacja dla mieszkańców gmin Dywity i Stawiguda, korzystających z usług miejskiego przewoźnika. Od niedzieli przestają obowiązywać bilety aglomeracyjne. To oznacza, że przejazd poza Olsztyn będzie kosztować tyle samo, co w granicach miasta.

W ofercie pozostaną bilety 10-przejazdowe. Natomiast z czasowych - poza miesięcznymi i 30-dniowymi - 24-godzinny i 3-dniowy.

Ułatwieniem może być Olsztyńska Karta Miejska. Plastikowy dokument może zastąpić sieciówkę albo być elektroniczną portmonetką wykorzystywaną w płacenia za przejazd.

Części olsztynian zostały bilety z poprzednimi stawkami. Taka sytuacja nie powinna ich niepokoić. Wcześniej kupione bilety będzie można wykorzystać. W niektórych przypadkach wystarczy dokupić bilety-dopłaty. Takie rozwiązanie dotyczy biletów 10- oraz 3-przejazdowych miejskich (które dotychczas sprzedawali kierowcy). Dodatkową opłatę - 10 albo 20 groszy za przejazd - można wnieść w Punktach Obsługi Klienta.

Trzyprzejazdowe bilety aglomeracyjne są ważne zgodnie z zasadami obowiązującymi w dniu kupna. Podobnie w przypadku liniowych, dwuliniowych oraz wielodniowych, których ważność rozpoczęła się w październiku - te są ważne w listopadzie zgodnie z zasadami obowiązującymi w dniu zakupu.

I jeszcze ważna informacja - dotychczasowe legitymacje do biletów liniowych lub dwuliniowych nie będą wymieniane. To oznacza, że zachowują ważność ze znaczkiem biletu sieciowego.

Poza tradycyjną dystrybucją, bilety jednorazowe, czasowe oraz dobowe albo trzydniowe można teraz kupić w części biletomatów zainstalowanych w autobusach. Cały czas za przejazd można także zapłacić korzystając z telefonu komórkowego - za pośrednictwem systemu SkyCash, CallPay albo MoBilet (w tym przypadku teraz zaktualizować listę usług, by wczytać zmienione taryfy).

Przypominamy, że od niedzieli (1 listopada) obowiązują nowe stawki za przejazdy komunikacją miejską. Aktualny cennik oraz informacja o ulgach są na stronie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
ZDZiT Olsztyn
bilety

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....